Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Milyen következménye lehet,...

Milyen következménye lehet, ha a hányást és a lázat nem kezelik?

Figyelt kérdés
Egész nap csak fekszem és hányok. Semmihez sincs erőm, tűzforró vsgyok. Még a folyadékok sem maradtak meg bennem. Nincs láz, hányás, de még fájdalomcsillapítóm sem, és nem is tudok venni... Gondolom nem halok bele, de nem tudom mikor éreztem magam ilyen rosszul. Elmúlik majd magától? :(

2018. dec. 2. 18:03
 1/3 anonim ***** válasza:

A lázat önmagában nem kell csillapítani, hiszen alapvetően egy pozitív folyamat, csillapítani akkor kell, ha nagyon magas, 40 fok és felette, valamint ha a betegnek szubjektív panaszt okoz.

Hányást fertőzés esetén szintén nem csillapítjuk. Igazából esetedben a therápia pihenés, és megvárni míg elmúlik magától. A problémát az jelenti, hogy mint írtad a folyadék is kijön, ami lehetőséget teremt a kiszáradásnak, és infúzió adása ezért szükséges lehet. Én a helyedben felhívnám az ügyeletet.

2018. dec. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lázat 40 felett kell csillapítani, de en már 39 foknál olyan szarul szoktam lenni, hogy beveszek egy lázcsillapítót. Hűtőfürdőt vehetsz esetleg. Illetve a folyadékot mindenképp pótold. Az is jó, ha csak 1-1 evőkanál vízet iszol egyszerre. És ha van otthon banán, krumpli, paradicsom akkor azt is egyél, sok benne a kálium.
2018. dec. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért azt megjegyezném, mielőtt beleülsz a hidegvízbe, hogy a hűtőfürdő abból áll, hogy beleülsz a TESTHŐMÉRSÉKLETŰ vízbe, ami szép lassan elkezd hűlni, és szép lassan csillapítja a lázadat is. És csak addig szabad benne maradni amíg nem kellemetlen.
2018. dec. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!