Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van két nagyobb seb a lábamon....

Van két nagyobb seb a lábamon. Mit csináljak? Bekössem, úgy hamarabb elmúlik?

Figyelt kérdés
A következő a sztori (+képek): https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__serulesek-balesetek.. Mit javasoltok?
2018. dec. 4. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Első sorban is. Ne szégyelld. Aki ezt kineveti, fujjog rá vagy ilyesmi annak elég gyermeki a felfogása. Ha nagyon nem akarod hogy lássák menj be a mosdóba vagy vonulj félre és akkor cserélj zoknit.

1. Menj el mindenféleképpen bőrgyógyászatra

2. Háziorvoshoz is benézhetsz hátha mond valamit.

3. Bármelyik mondja hogy majd elmulik meg ír fel krémet és akkor sem javul menj el a végsőkig.. Ne hagyd hogy tönkre tegyen.

Elhiszem, hogy kellemetlen.

4. Lehet hogy valamiféle szerre vagy ételre vagy valamire allergiás lehetsz.

Máshol nincs a testeden hasonló seb?

Hány éves vagy? Mennyit mozogsz?

Bocsi a sok kérdésért csak kíváncsi vagyok én is hogy mi állhat a háttérben

18/L

2018. dec. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azóta sem mentél orvoshoz?

Akkor azt javaslom!

2018. dec. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Még mindig orvoshoz kéne menned.
2018. dec. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Még mindig nem mentem el sajnos, de a bőrgyógyász már erősen tervbe van, mert már meguntam. Három és fél éve küzdök már ezzel/hasonlóval.. Alapból hajlamos vagyok az ekcémára, néha könyökhajlatban előjön, de azt már megtanultam kezelni, részben működik itt is.


Legelőször emlékszem, úgy jött elő a lábamon, hogy forró vízben fürödtem, és kivakartam. Aztán a seb nehezen gyógyult, viszketett, gondolom valami gombás fertőzés is érte, mert terjedt. Eleinte (tavalyig) inkább a jobb lábamon volt nagy mértékben jellemző, a balon minimálisan. Most pedig inkább a balon. Volt egy csomó "alternatív, természetes" próbálkozásom, levendulaolaj+szódabikarbóna, ecet, teafaolaj, körömvirágkrém, Bepanten, sebet nyugtató krém.. egyik se mulasztotta el, mert valahogy vagy mindig álmomban kivakartam, vagy mint most (később bővebben). aztán tavaly a kezemen előjött ekcémára megtaláltam megoldásként az elocom nevű krémet, az amint előjön, teljesen elmulasztja. A lábamra is felkentem, el is tüntette ott is. Legalábbis a jobb lábamon, a balon (amint a képen látható) oldalt maradt egy kisebb (azóta már nagyobb) foltnyi. A sarkamat utána pedig egyszer feltörte a cipő nyáron és az azóta lett ilyen. Nagyon nem zavart, mert már ennyi idő alatt megszoktam, és már volt sokkal súlyosabb is, de már szeretnék megszabadulni tőle. Elkezdtem újra kenni az elocommal napi szinten, de érdekes módon, javította, de nem mulasztja el mint tavaly. Nem viszket, viszont újra meg újra előjönnek ilyen mini buborék szerű gennyes foltocskák, amik együtt kiteszik a sebet, a huplit. Csak azt nem értem, ha tavaly elmulasztotta, akkor most miért nem.


Tudom, hülyeség volt eddig várnom, és magamnak köszönhetem a szenvedést, de tényleg kipróbáltam mindent, ami házilag szóba jöhetett, de már 3.5 éve szenvedek ezzel, ami sok. Mindenképp elmegyek bőrgyógyászhoz, és nem érdekel mit ad rá, csak irtsa ki vagy tüntesse el, ha csak ideiglenesen is mint az ekcémánál, de akkor legyen rá egy bevált szer, amivel ha kiújul, kezelhető.


Az ekcémával gyanítom, hogy összefüggésbe van, valószínűleg valami gombával is. De nagyon érdekes, nem tudok általánosítani.


Máshol nincs hasonló sebem.


17/F vagyok, nem sportolok vagy edzek, nem vagyok a fittség mintapéldája, de azért egy átlagos szintet mindenképp képviselek, sokat sétálok napi szinten a városban (na nem emiatt), de a korosztályom, átlagát, hozom, talán minimálisan afölött. Elhízva sem vagyok, ellenben nagyon vékony vagyok. Nem tudom ez mennyit számít. Mindig is viszonylag egészséges ételeket fogyasztottam, talán a stressz, az idegeskedésre való hajlam, az ami egészségtelen az életemben. Elképzelhető, hogy ezzel is összefüggésben áll, idegi alapon van/ lelki okai vannak.

2018. dec. 4. 22:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem neztem meg. De a betadine biztos nem dog megártani
2019. márc. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!