Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek ez mennyire...

Szerintetek ez mennyire megbízható?

Figyelt kérdés
Sajnos egy heroinos megszúrt a tűjével és bántott.Természetesen elmentem az orvoshoz, mert féltem a HÍV-től.azt mondta 4 hét után kimuataható. CMIA antitest1-antitest2 antigén-1-et nézett a teszt. Az eset után 46 nappal voltam a vérvételen. Ez így megbízható?elvileg igen,de azért félek. Ti hogy tudjátok?

2018. dec. 5. 15:30
 1/3 anonim ***** válasza:

HIV-re megbízható ennyi idő után a forgalomban levő tesztek. Viszont vesd fel az orvosnak, hogy hepatitisz C-re is kérjen szűrést (kb. az esettől számított 3 hónap múlva).

HIV fertőzött nagyon kevés van az IV drogosok között, hepatitisz C-s jóval több, és az a vírus is vérrel terjed. Viszont a HCV fertőzés ma már teljes mértékben gyógyítható (de persze így is kicsi a valószínűsége, hogy elkaptad volna, ne parázz, de biztos, ami biztos).

2018. dec. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál.
2018. dec. 5. 21:20
 3/3 anonim válasza:

A normális (Elisa) tesztek a rizikó után 6 héttel már teljesen megbízható eredményeket adnak.

A gyorstesztek 12 hét után adnak megbízható eredményt.


Ha nagyon nem tudsz a gondolattól megszabadulni, akkor menj el a 6. hét elteltével az ÁNTSZ-hez, ott csináltathatsz anonim HIV tesztet.

2018. dec. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!