Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kb 4,5 hónappal egy rövid...

Kb 4,5 hónappal egy rövid kapcsolat után elvégzett hiv teszt, már biztos eredményt ad?

Figyelt kérdés
2018. dec. 11. 08:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, a mostani teszteknél max. három hónapos az ablakperiódus.
2018. dec. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen


Akkor ha kb 18 héttel később voltam és negatív lett az eredménye, akkor nem kell aggódnom. Igaz?

2018. dec. 11. 09:00
 3/8 anonim ***** válasza:
Diagnózist hivatalosan CSAK vénás vérből vett HIV-teszt adhat. Szóval nem jelenthetjük ki, hogy negatív vagy. Ezt egyébként a gyorstesztek is leírják.
2018. dec. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Utolsó

Ezt nem igazán értem. Vénás vérből végezték a vizsgálatot. ELISA teszttel. Antigént és ellenanyagot is néztek.

Akkor így sem biztos, hogy a negatív eredmény az tényleg negatív?

2018. dec. 13. 06:48
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon biztosat, ráadásul annak a tesztnek az ablakperiódusa amit írtál 4 hét, úgyhogy biztos. Nyugodj meg nem vagy fertőzött. És többet ne is gondolj a HIV-re!
2018. dec. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2018. dec. 13. 22:02
 7/8 anonim ***** válasza:
45%
Azt hittem, hogy gyorstesztről van szó. A vénás vérből vett ELISA valóban biztos negatív eredményt ad (az ablakperiódus nálad már rég letelt). Máskor viszont ne adj okot gyanakvásra sem! Egyébként véradással diszkréten részt vehetsz HIV stb. teszten. És másoknak is segítesz!
2018. dec. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Látom, jó munkát végeztek az óvszergyárak reklámszakemberei.
2018. dec. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!