Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Laktozerzekenyseg lehet?

Laktozerzekenyseg lehet?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A kerdesem a kovetkezo: ki johet e 18 eves korra a laktoz intolerencia? Az utobbi idoben vettem eszre hogy barmilyen tejes, tejfolos, tejtermekekes etelek utan faj a hasam felpuffadok, es megy a hasam ( nem mindig ) es hanyinger is tarsul hozza. Lehetseges hogy ezzel allok szembe? A vizsgalatok hogy neznek ki? Koszonom elore!

2019. jan. 6. 20:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Bármikor kialakulhat, Az egyik lehetséges módja a tejcukor érzékenység megállapításának az úgynevezett hidrogén-kilégzési teszt, amelyet az olcsósága, egyszerű kivitelezhetősége és megbízhatósága miatt a gyakorlatban is rutinszerűen alkalmaznak. Ennek során 12 órás éhezést és a nulladik perces mérést követően 50 g laktózt tartalmazó tesztitalt itatnak a klienssel, majd 30 percenként mérik a kilélegezett levegő hidrogéngáz koncentrációját. A kiindulási értékhez viszonyított 20 ppm koncentráció növekedés laktóz emésztési zavarra utal.

Mivel a laktózintolerancia tünetei nem specifikusak a betegségre, hanem számos más gyomor-bélrendszeri betegségre is utalhatnak, szóval lehet,hogy egy jó kis gyomortükrözésen is átesel.

2019. jan. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én 73 évesen lettem laktóz, és tejcukor érzékeny. Addig még a tejet is tejszínnel ittam. A háziorvos elküldött egy Syncler laborba, ahol egyetlen vérvétellel kimutatták. Te még fiatal vagy, lehet tudnak segíteni...
2019. jan. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!