Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A nap melyik szakaszában...

A nap melyik szakaszában szedhetek be D-vitamint, B12-vitamint, Vas, Cink vagy C-vitamint?

Figyelt kérdés

Sehol nem látok arra vonatkozólag leírást, hogy miként érdemes szedni a vitaminokat. Éhgyomorra, vagy étkezés után? Hogy a leghatékonyabb a felszívódásuk, illetve vannak e olyan vitaminok, amiket egybe is belehet venni és nem befolyásolják egymás hatékonyságát?


Köszönöm válaszokat!

L


2019. jan. 25. 09:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Nos, D vitamint ebéd, evés közben, a vízben oldódó vitaminokat két evés között! (víz, tea, gyümilébe,stb...) A D vitaminnal be lehet venni a C vitamint, segít a felszívódásban! De, D vitaminnal,A,E vitamint nem szabad egyszerre be venni!(ezt tudom nem kérdezted)
2019. jan. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszod!!!


Nekem nincs vizben oldodo vitaminom.

A B12 vitaminom (Vita B12) szopogato tabletta. Bevehetem reggeli utan? Indithatom ezzel a reggelem es azutan ebedidoben pedig a D vitamint? (Pharmekal extra vitamin D3 4000 IU) Vagy esetleg mehet a ketto egyutt is, akar reggelim utan?

Bocsanat, ha korulmenyes vagyok! 🙈 Csak biztosra szeretnek menni a hatekony felszivodasuk miatt, mert ez most nekem nagyon fontos, hogy jol mukodjon!

Koszonom szepen a valaszt!

2019. jan. 25. 18:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Beveheted együtt a D-t és a B-t, az a lényeg, hogy a D evéshez kötött.


A vasat viszont étkezésektől a lehető legtávolabb vedd be, és C-vitaminnal együtt.


A cink és a vas között legyen legalább 4-5 óra különbség, és a cinkhez szintén vehetsz be C-vitamint.


Tehát én így szedném:

- ébredés után rögtön vas + C

- utána reggeli csak két-három óra múlva

- D és B ebédnél

- Cink + C vacsora környékén

Vagy fordítva, a cink + C reggel, és a vas + C vacsora után legalább két-három órával, szóval lefekvés előtt.

2019. jan. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hú, hát ezt most nagyon-nagyon szépen köszönöm!

Nagyon sokat segített!!

2019. jan. 26. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!