Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Vadon élő madártól (balkáni...

Vadon élő madártól (balkáni gerle) lehet-e érintés által valamilyen fertőzést elkapni, illetve van-e szükség valamilyen kivizsgálásra?

Figyelt kérdés
Tegnap az udvaron lévő fánknak ütközött egy gerle, eléggé kába volt. Az látszott rajta, hogy valami gond van, rendellenesen mozgott. Bevittem a házba, aztán ott éjszakázott, adtam neki enni meg inni. Reggel kiengedtem, de nem valami aktív. Még most délután is a faágon ül, tuti, hogy valami gond van nála. Létezhet-e az, hogy valamilyen betegsége van neki és attól van ilyen állapotban? Mi jöhet szóba, szükség van-e arra, hogy kivizsgáltassam magam ( főleg, hogy influenza szezon van )?

2019. jan. 28. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet az ütközés miatt lett vele valami.
2019. jan. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azt hogy viselte amíg a házban volt, mennyire tartott az emberektől, hol tartottad?
2019. jan. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Egy kicsit távolságtartó volt. Tehát amint közel voltam hozzá eléggé ijedten forgatta a fejét, de nem repült el. Repülni eléggé rövid távon tudott csak. Az emeleten egy nem használt szobában tartottam, bent a házban. Elég furcsán viselkedett, néha mintha sokkot kapott volna és megmerevedett, aztán meg hirtelen - mintha felébredt volna - felkapta a fejét és elkezdett toporogni meg mászkálni. Furcsa volt. Most kint van az udvaron reggel óta ahová tettem, felrepült egy faágra és a szakadó esőben kint ül. Nem hagytam bent a házban, mert próbált már repkedni.Teljesen természetellenesen viselkedik (szerintem). Van kint egy 1x0,5 m méretű etetőtálca a fa mellett, oda szokott jönni a többi gerle a környékből, mindig napraforgó magot rakok ki, aztán abba tettem bele még reggel 6 órakor, de azóta kb 1 métert ment el onnan. Egész nap esett az eső, szerintem azóta ott gubbaszt. Nem tudom érdemes-e valamit tenni vele, bármennyire is kellemetlen, de ha beteg, akkor el fog pusztulni. Nyílván nem engedem be többet a házba. Vérző seb nem volt rajta sehol, azt észrevettem volna, többször is megfogtam és felemeltem.
2019. jan. 28. 17:29
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Kivizsgálás nem kell. Ha néhány héten belül lázas leszel, említsd meg az esetet az orvosnak, gondoljon az ornithosisra is.
2019. jan. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!