Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Immunrendszer, fertőzések

A kérdés

Úgy ellehet kapni az ajakherpeszt, ha egy ember egy aktív időszalban levő herpeszes után iszik a pohárből és egy másikkal csókot vált? A másik ember elkaphatja? Az elsőn milyen hamar jönnek ki a tünetek?

Nem vagyok benne biztos, hogy mi volt az ajkamon (már egy éve), a barátomnak nincs herpesze, esetleg, ha valakivel egy pohárból ivott.. de azóta sem volt az ajkán semmi, nekem pedig most van egy kicsit pirosabb, pohább folt rajta. Senki után nem ittam, nem is puszilgattam semmit. Valakinek ötlete?

Keress kérdéseket hasonló témákban: ajakherpesz, ajak, folt

jan. 31. 09:07  Privát üzenet  

A válasz
A herpesz mindenkin megtalálható, a terjedését szinte lehetetlen megállítani. Igen, terjedhet csókolózás útján is, és poháron is. Lehet, már korábban elkaptad, csak eddig tünetmentes voltál. Bármi aktivizálhatja gyakorlatilag, influenza, gyengült immunrendszer, stresszesebb időszak, menstruáció stb. Lehet a párod is hordozó, de lehet, neki életében nem lesz tünete.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont jan. 31. 10:46 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

# 2/2Időpont jan. 31. 11:42 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Az agyban milyen területek aktiválódnak és milyen hormonok termelődnek mikor féltékenyek vagyunk?
Milyen olyan jelenleg is aktív, viszonylag nagy nézettségű fórumok vannak angol nyelven ahol sok olyan ember van, akik ritka nyelvek után érdeklődnek, mint pld. A Magyar?
Az agy alvás közben is ugyanolyan aktív, mint amikor ébren vagyunk?
Olyan katolikus közösséget keresek, amelynek önkéntes aktív segítő tagja lehet egy civil ember. Tehát nem szerzetességről van szó, hanem önkéntes kapcsolatról. Mely rendeket felkeresése javasolt?
Mennyi idő alatt regenerálódik egy ember teljesen az aktív alkoholfogyasztást követően?
Hipnózisban az ember olyan dolgot is előszedhet az emlékeiből, amire aktív gondolkodásmódban nem emlékszik? Gondolok itt pl. olyanra, hogy csecsemőkori emlékek?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Immunrendszer, fertőzések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!