Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Úgy ellehet kapni az ajakherpe...

Úgy ellehet kapni az ajakherpeszt, ha egy ember egy aktív időszalban levő herpeszes után iszik a pohárből és egy másikkal csókot vált? A másik ember elkaphatja? Az elsőn milyen hamar jönnek ki a tünetek?

Figyelt kérdés
Nem vagyok benne biztos, hogy mi volt az ajkamon (már egy éve), a barátomnak nincs herpesze, esetleg, ha valakivel egy pohárból ivott.. de azóta sem volt az ajkán semmi, nekem pedig most van egy kicsit pirosabb, pohább folt rajta. Senki után nem ittam, nem is puszilgattam semmit. Valakinek ötlete?

2019. jan. 31. 09:07
 1/2 anonim ***** válasza:
A herpesz mindenkin megtalálható, a terjedését szinte lehetetlen megállítani. Igen, terjedhet csókolózás útján is, és poháron is. Lehet, már korábban elkaptad, csak eddig tünetmentes voltál. Bármi aktivizálhatja gyakorlatilag, influenza, gyengült immunrendszer, stresszesebb időszak, menstruáció stb. Lehet a párod is hordozó, de lehet, neki életében nem lesz tünete.
2019. jan. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2019. jan. 31. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!