Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Autoimmun pajzsmirigy gyulladá...

Autoimmun pajzsmirigy gyulladástól lehet gyengébb az immunrendszerem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2017 év végén mentem vissza dolgozni gyesről és azóta nagyon beteges vagyok. Leginkább felső légúti(arcüreggyulladás,torokgyulladáa stb, nátha) kb 3-4 hetente visszaesek.:/F-O-G orvos azt mindta gyenge az immunrendszere,szedjek vitaminokat.Szedek, de nincs változás. Pár hónapja voltam laborba ott rossz lett a pajzsmirigy értékem,elmentem uhra,ott közölték nagyon rossz állapotban van a pm-em,autoimmunnak tűnik.Elmentem endokrinológushoz elküldött t3t4 anti tpo-ra,ami az egekben van (1300).Időpontot sokára adnak maszekon is endora,de megyek majd vissza.Háziorvosomhoz hétfőn megyek vissza,megint betegen fekszem itthon.Tőle is megkérdezek majd mindent. De lehetek ettől ennyire beteges? Már nem tudom mit tegyek,hogy jobb legyen.:/ Nagyon kihatással van a mindennapjaimra..Amúgy Letrixot kaptam,de nem kezdtem el szedni,míg meg nem lett az anti tpo stb eredmény. Most meg hogy megvan, az esetleges mellékhatások miatt nem merem.



2019. jan. 31. 10:33
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Jaaaj istenem felnőtt nők milyen buták!


A LETROX egy normális állapotban a szervezetedben lévő hormon, ami mivel neked nincs kivülről kell bevinned (mint inzulin enzim az 1.es tipusú cukorbetegnek) életmentő, alap hogy a hormont ami nincs pótoljuk! Természetesebb mint egy szem algopirin! Semmivel mással nem kezelhető a betegséged, amit mellesleg Hashimoto szindrómának hívnak.


Szedd be, járj rendszeres kontrollra hidd el nagyon hamar változást fogsz érezni.

És igen, mivel ez autoimmun, tehát alapból nem túl jó, hogy saját sejtjeit támadja a tested, alapból gyengébb a szervezeted...igen ezért vagy beteg. Minden jobb lesz ha szeded, azonnal!!!!!

2019. jan. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Autoimmun betegségek esetén igyekeznek gyengíteni az immunrendszert. Bár lehet, hogy az egyébként is gyengébb, mivel a képzelt ellenfél ellen hadakozva más ellen már kevésbé tud küzdeni.
2019. jan. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A LETROX nem az immunrendszert gyengíti, hanem hormont pótol, tehát azt szedd nyugodtan.
2019. jan. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"Kedves" első!


Ne minősíts már egy kérdés alapján légy szíves! Nem ismersz!Meg különben sem általánosítsd a nőket!

Tudod ameddig egyik orvos azt mondja, persze lehet az immunrendszerem gyengébb ettől, a másik meg azt mondja köze nincs hozzá, addig úgy gondolom, bármit kérdezhetek itt is.

Illetve nagyon sok rosszat olvastam a letroxról vagyis a mellékhatásokról,így nyilván vannak fenntartásaim.


A többieknek köszönöm a választ! :)

2019. jan. 31. 14:09
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! 2005 óta kezelnek Hashimotoval, kösz jól vagyok. Fegyelmezetten szedem az l-iroxint.Amíg alulműködik a pajzsmirigyed, az immunrendszered gyenge lesz
2019. ápr. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!