Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Csak akkor alakulhat ki...

Csak akkor alakulhat ki vérfertőzés, ha friss sebről van szó?

Figyelt kérdés
Nem vagyok teljesen tisztában a vérfertőzés folyamatával. :D Az egyik testékszeremet fogóval nyomtam össze, ami nem volt steril, de mielőtt visszaraktam természetesen lefertőtlenítettem alkohollal, viszont a másikat úgy nyomtam össze, hogy be volt helyezve, de utána azt is fertőtlenítettem. A szúrások teljesen gyógyultak, az egyik több éves, a másik pedig fél. Lehet így probléma?

2019. febr. 12. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Te most a vérmérgezésről akarsz hallani? A

szepszisről? Mert amit írsz az nem ugyanaz.

2019. febr. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ah igen, arrol. Bocsi csak mar itt a nagy panikban nem is tudom mit irok. A vermergezesre gondoltam. :D
2019. febr. 12. 21:03
 3/8 anonim ***** válasza:
Ennyi idő után már nem hinném. Nagyon intenzív tüneteid lennének.
2019. febr. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! Mennyi idő után szoktak jelentkezni a tünetek?
2019. febr. 12. 21:36
 5/8 anonim ***** válasza:
Ugyanaz vagyok, aki előbb írt. Mivel nem vagyok orvos, ha úgy érzed, hogy bármi bajod lehet, inkább fordulj ahhoz, aki ezt behatóbban tanulta. Nem szeretném, hogy bármi bajod legyen.
2019. febr. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves tőled! Elegge hipochonder vagyok sajnos. Jobban belegondolva a véráramba nem kerülhetett semmi, hisz teljesen gyógyultak és fertőtlenítettem is, de ha esetleg bármit is éreznék magamon vagy látom rajta, hogy elfertőződött mindenképp orvoshoz fordulok.
2019. febr. 12. 23:09
 7/8 anonim ***** válasza:
Helyes Bro! Így is kell.
2019. febr. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A vérfertőzés a rokonok közötti szexuális kapcsolatot jelenti. Bocsi, de ezt nem tudtam kihagyni.


Ha rendesen fertőtleníted a piercinget mielőtt berakod, akkor teljesen mindegy, hogy előtte steril fogóval vagy kutyaszarral értél hozzá, mert a fertőtlenítés lényege, hogy a baktériumok elpusztulnak, tehát az anyag tiszta lesz. Az alkohol nem öl meg minden kórokozót, de egy piercing tisztításához elég.


Gyulladást, kis duzzanatot, rosszabb esetben vadhúst okozhat az, ha nem tiszta ékszert teszed be, mert lehet, hogy felsérti a bőrödet olyan kicsit, hogy észre sem veszed. Ezért érdemes mégegyszer fertőtleníteni, ha már bent van az ékszer.

2019. febr. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!