Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Emésztési problémánál mi a...

XxJedie420 kérdése:

Emésztési problémánál mi a teendő? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Haliho.

körülbelül 3 hete bélférges voltam, járogattam is rendszeresen háziorvoshoz.

1x kaptam decaris-t 100mg-t.


Nem hozott helyre, kaptam még1x decarist 150mg-t.


Szintén fail, kaptam Vermoxot 6db-os kiszerelésbe, 3x2


Eltelt most pár hét, a tünetek megszüntek, viszont az emésztésem még így is sokkal lassabb, nehezebb.


Rengeteg diófalevél teát iszom, illetve a táplálkozásomra is odafigyelek.


Mit tudnátok tanácsolni, javasolni?

Jövhét elején újra doki, de csodát ő sem tud tenni sajnos ezügyben.



2019. febr. 14. 10:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél probiotikumot/normaflore-t, vagy élőflórás joghurtot pl actimel ivójoghurt.
2019. febr. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ja, és a diófalevél teát folyamatosan 6 hétig lehet inni, mert mérgező hosszútávon, 1 hónap szünet után megismételhető a 6 hetes kúra, de többször ilyen gyakran nem ajánlott.

Inkább igyál cickafark teát az segít az emésztésben is, és folyamatosan lehet inni.

2019. febr. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszi a választ.


azóta annyi történt, hogy meg vannak dagadva a beleim.

Érzem hogy feszíti a hasfakamat.


Ebből mire lehet következtetni? Kedden tudok legközelebb orvoshoz menni..

2019. febr. 16. 23:32
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem fel vagy fújódva.

Ez is a rossz emésztésed miatt lehet.

2019. febr. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

az van igen.


tegnap este annyira felfúvódtam, hogy ülni és feküdni is alig birtam, felhívtam az ügyeletet hogy nagyjából kitudjam deríteni hogy mivan.


Ott adtak 1 beutalót a sürgősségire,így hát elmentem és csináltak röntgen vizsgálatot ami nem mutatott ki semmit szerencsere.


viszont akkor ez mi lehet? lehet hogy 2-3 hete amikor szedtem a vermoxot azota kifejlödtek a petek?

mmm....

2019. febr. 17. 21:20
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy ennyi idő alatt kifejlődhettek-e, de féreghajtásra nagyon jó a fokhagyma napi 2-3 gerezd (nyersen)már hatásos. Teából a kakkukfű tea jó ellene, mellette ihatod a cickafarkat is.
2019. febr. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Milyen fajta féreg volt? Bár mindegy is ennyi hajtótól már biztos kipusztultak. A puffadást más emésztésizavar is okozhatja. Ha rendesen eszel akkor érdemes vele foglalkozni, de ha mű kajákat eszel vagy rendszertelenül akkor az is okozhat ilyesmit. A rendszertelen étkezés pl. epepangást okoz ami kelthet puffadás érzést. Ráadásul epekövesség is lehet a vége
2019. febr. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

érdekes hogy pont 1 hónapja ehettem azt a húst ami szerintem megfertőzhetett..


Azóta vegán vagyok, húst nem eszek, viszont tojás-tej terméket. Nem is kívánom a húst.. Gondolkoztam most azon is hogy lehet hogy a vegán kajáktól puffadok-e föl mint az állat, de szerintem nem. ezeket könnyű megemészteni is, emiatt nem is tudom hogy mi lehet.


A gyomrom, gyomrom alatt szoktam érezni hogy oda betapad a kaja, és hallom az emésztést, ahogy "sokszor2 búg ott azon a helyen.


Néha azt is érzem, mintha a gyomrom/belem egy ökölbe szorított kéz lenne, és elkezdene "csavarodni" befelé.


Sokat kell büfizni, de az is nehezebben jön föl.

Folyadékbevitel is megvan, a vitaminok..



Egyedül az édességet kellene hanyagolnom, a csokira rávagyok függve :D

2019. febr. 24. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!