Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » El fognak szavarni a véradásról?

El fognak szavarni a véradásról?

Figyelt kérdés

Felmerült bennem, hogy szeretnék vért adni.

Olvastam itt pár esetet, pl egy leszbikus mesélt arról ,hogy elzavarták csak azért mert beikszelte, hogy leszbikus.


35 éves, heteroszexuális férfi vagyok, egészségesnek érzem magam stb.

Úgy érzem az egyetlen dolog ami miatt nem kellhet a vérem, hogy 4 éve volt a hímvesszőmön egy szemölcs (HPV okozta szemölcs)

Ecseteléssel majd fagyasztással kezelve lett, több bőrgyőgyász is gyúgyultnak nyilvánított már azóta.

Az eset idején rutinszerűen szűrtek néhány betegségre, szifiliszre , HIV re, negatív.


Elmúlt két évben 3 nővel feküdtem le, óvszer nélkül utoljára 2 éve, az akkori partnerem rendszeres véradó amúgy. A többi esetben mindig használtam óvszert.


Nem tudom, hogy a fent vázolt körülmények kicsapongó életvitelnek minősülnek-e a vérellátó szemében.

És csak olyan véradó érdekli-e őket, aki monogám kapcsolatban él.


Nem akarom sem az ő sem a magam idejét azzal rabolni, hogy fölöslegesen menjek oda, ezek alapján elzavarnának vagy sem?



2019. febr. 21. 04:09
 1/10 A kérdező kommentje:

Én megértem a logikáját, hogy biztonságosabb egy monogám kapcsolatban élő ember vére, meg valószínűleg statisztikailag az is biztonságosabb, ha valakinek nem volt soha szexuális úton terjedő fertőzése.


Megértem ha elutasítanak, ezért kérdezem csak, hogy már odamenni is komolytalan, vagy van-e értelme

2019. febr. 21. 04:29
 2/10 A kérdező kommentje:

Ahogy olvasom az 1985 után születetteket 14 évesen oltják kötelezően hapatitis B ellen.

Emlékszem mikor én voltam gimnazista nekem nem volt kötelező de a szüleim kérték, így én is kaptam hepatitis B elleni védőoltást.

Az amúgy élethosszig tartó immunitást jelent?

Ez azt jelenti hogy magyarországon a hepatitis B a 33 évnél idősebb emberek betegsége, mert fiatalabb ember nem lehet fertőzött ha már kötelezően beoltották?

2019. febr. 21. 05:00
 3/10 anonim ***** válasza:
Vérvétel előtt köteles vagy elmondani az egészségedet illető bajokat, problémákat, (ha bármi is van, nem kell a véred) ill csinálnak egy tesztet is, nem ellenőrizetlenül fogják a véredet felhasználni.
2019. febr. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én ezt értem, hogy elmondod van-e bajod, meg nem ellenőrizetlenül használják fel.


De itt most másra vonatkozik a kérdés.

Arra hogy ha valakinek ugyan semmi baja, legjobb tudomása szerint teljesen egészséges és annak is érzi magát.

De az életvitele miatt mégis azt mondják neki nem kell a vére, mert kockázatosnak ítélik.


Például itt a gyakorikérdéseken is más hasonló topicocban szóba jött, hogy homoszexuális ember vére nem kell nekik, mert statisztikailag ők gyakrabban hordoznak fertőző betegségeket.

2019. febr. 21. 12:32
 5/10 anonim ***** válasza:
A homoszexuálisakat automatikusan kiszűrik, mert körükben magasabb a nemi betegek (pl HIV fertőzés) aránya. Plusz logikusan, mivel nem áll fenn a teherbeesés veszélye, minek védekeznének. De ugyanígy bizonyos gyógyszerek szedése, vagy egy külföldi nyaralás is kockázatot jelent.
2019. febr. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ezt is szintén értem. A kérdésem továbbra is az, hogy a fent vázolt heteroszexuális emberre is így tekintenek-e mint egy homoszexuálisra?
2019. febr. 21. 15:20
 7/10 anonim ***** válasza:
Menjél nyugodtan vért adni. Nem fognak homoszexuálisként nézni rád. Ez nem számít kicsapongó életmódnak se. A humán papillomavírus nem kerül be a vérbe a fertőzés során.
2019. febr. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Elzavarásnak nem mondanám, de el fognak utasítani.

Van egy űrlap amit ki kell töltened, ahol be kell jelöld a szexuális orientációdat.

Ha bejelölöd, akkor sajnos nem fognak vért venni tőled mert kockázatosak tekintenek, az ablakperiódus és a melegek közötti gyakori partnerváltogatás miatt.


Viszont ha te tudod magadról, hogy az elmúlt 21-30 napban nem volt semmilyen szexuális kapcsolatod, akkor kamuzhatsz is, mert baj nem lehet hiszen mindenképp szűrnek csak akkor lehet veszélyes ha például a véradás előtti 1-10 napban elkaptad a HIV-et és még nem indult be az antigén termelés sem. Ennek az elkerülése miatt "diszkriminálnak".

2019. febr. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 vagyok,

**** még nem indult be az ellenanyag termelés, illetve nem található antigén sem.

2019. febr. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves előző, a kérdező szexuális orientációja heteroszexuális. Ez nem akadálya a véradásnak.
2019. febr. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!