Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Valaki eltudná-e nekem magyará...

Valaki eltudná-e nekem magyarázni egyszerűen, hogy mi a különbség az RNS és a DNS között? És még azt is, hogy mi a különbség a DNS vírusok és az RNS vírusok között 😊

Figyelt kérdés
Tudom, hogy fent van pl wikpédián és más helyeken is , de nekem az túl bonyolult . Nem értem 😕

2019. márc. 1. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
A dns az elo sejtek orokitoanyaga, az rns a virusoke.
2019. márc. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem teljesen pontos, amit az első írt.


A DNS ugyanazt az információt tudja tárolni, mint az RNS. Az emberi sejtekben alapvetően így is tárolódik. Mikor az információra szüksége van a szervezetnek, mert például valamilyen szövethez való fehérjét szeretne felépíteni, és kéne a recept, akkor a két DNS-szál széttekeredik, és lemásolódik az információ megfelelő szakasza. A másolatnak kicsit más a kémiai összetétele, ez az RNS.

2019. márc. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2019. márc. 2. 18:48
 4/6 anonim ***** válasza:
A DNS-vírusok örökítő anyaga a DNS, az RNS-vírusok örökítő anyaga az RNS. A DNS és az RNS összetételében annyiban különbözik, hogy a DNS timinje helyett az RNS-ben uracil van, különben ugyanaz a szerkezete. A DNS a vírusokban (és az emberben is) többnyire kétszálú, de van egyszálú DNS-vírus is, pl. a Parvovírus. Az RNS a vírusokban (és az emberben is) többnyire egyszálú, de van kétszálú RNS-vírus is pl. Rotavírus.
2019. márc. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen !
2019. márc. 3. 00:16
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha egyetlen képben szeretnénk leírni:


[link]

2019. márc. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!