Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Fertőzéses fülbevalót?

Fertőzéses fülbevalót?

Figyelt kérdés

Ismerősöm atszurta a fülemet egy apacsban vásárolt fülbevalóval úgy hogy előtte lefujta parfüm el. 1hete bent van nem fáj meg ilyesmi, itthon le lett fújva fertőtlenítő el a fülem is és a fülbevaló is.

Az lenne a kérdésem hogy ha eddig nem kaptam el valamilyen fertőzést (pl. Hiv), akkor meg mindig elkaphatok, vagy biztonságosabb lenne, ha kivennem megvarnam míg beforr aztán kiszuratnam újra szalonba?


Szóval ha idáig nem kaptam fertőzést, akkor ezután se fogok, vagy inkább vegyem ki 'idoben'?


2019. márc. 2. 10:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát elég nagy baromságot csináltatok. Egyrészt maginknak veszélyes szúrni, pláne így, hogy rendes fertőtlenítőtök sincs, csak parfüm... ha nem duzzadt, vörös, nem gennyes, akkor megúsztad majdnem a legnehezebb részét. Szerintem ne vedd ki. Ha jó helyen van és nem akarod máshova furatni, akkor hagyd békén.


A HIVet így nem lehet elkapni - ezen légszíves okítsd ki magad, ne terjessz osotbaságokat, mert az nagyon káros. Más fertőzéseket friss sebbel könnyebb elkapni, egy hét után már nagyjából begyógyult, kicsi az esélye.


Milyen állapotban van? Fáj, ha mozgatod?

2019. márc. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Írtam üzenetet.
2019. márc. 2. 10:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Miért pont HIV? Az vérrel terjed. Ezer más vackot elkaphatsz így, de pont a HIV-et nem.
2019. márc. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom nem vagyok benne a témában ezért is kérdeztem, de akkor értsd úgy hogy (pl. Ezer vacok kivéve hív)
2019. márc. 2. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!