Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Akinek durva gluténérzékenység...

Akinek durva gluténérzékenysége van (celiac) annak lehet allergiás reakciója pl levegőben lévő liszttől? Vagy ha a csókpartner előtte kenyeret evett?

Figyelt kérdés

2019. márc. 7. 10:17
 1/3 anonim ***** válasza:
56%

Lehet, ezért ne menj péknek!

Olyannal pedig ne csókolózz, akinek ételmaradék maradt a fogai között!

2019. márc. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A lisztérzékenység nem allergia, allergiás reakció nincs. De tünetek lehetnek.
2019. márc. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves első, nem nekem van glutén érzékenységem, pincérnő vagyok.


Tudtommal a legdurvább allergiák a mogyoró és a glutén. Ha valaki mogyoróra allergiás akkor nem ajánlom fel az egész asztalnak a rágcsákat.


Az érdekelt hogy ha valaki glutén mentes akkor vigyek nekik kenyérkosarat illetve ha egyértelműen egy pár érkezik, a másik fél számára is fontos-e tudni hogy miben van rejtett glutén vagy ne idegesítsem őket?


A főnök szerint mindkét allergia esetén ugyanaz a teendő...gondoltam megkérdezem ez mennyire paranoia és mi a valóságos veszély.

2019. márc. 8. 01:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!