Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit tegyek ha az industrial...

Mit tegyek ha az industrial piercingem fertőzött?

Figyelt kérdés
Mar vagy 1,5 honapja szurattam,es ugy nez ki mintha egy gennyzacsko lenne aaz ekszer tövében,nem tudok mit tenni a piercingesem meg messze van de nemsokara elmegyek hozza is megnezetni,de addig is netem is kerestem gyogyitasi dolgokat de nem talaltam magyar nyelven...legyszi segitsen valki,csunyan nez ki es a piercingeshez latogatas elott meg apolni szeretnem,jo lenne ha tudnatok mondani ilyen hazi tippeket/praktikakat,mert a gyogyszertarban nalunk nincsenek ilyen sprayek amik piercingekre valok.....elore is koszii

2019. márc. 19. 22:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Hidrogén peroxid naponta 3x, leszárítja a púpot. Nekem több, mint 2 hónapos a két helix piercingem, de még mindig nő elöl-hátul mellé a púp...
2019. márc. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem úgy kell kérni, hogy piercingre való sprayt kérsz, mert a gyógyszertáros néni nem tudja mi bajod hanem konkrétan névvel. én az industrialt alkohollal és tetran kenőccsel kezeltem, igaz nekem nem volt problémás..
2019. márc. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%
Alkohollal nem szabad piercinget kezelni, és a nem folyékony dolgok használata sem ajánlott.
2019. márc. 20. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehetőleg a tetrán kenőcsöt, meg minden ami kenőcs, hanyagold. Benne marad a sebbe és még jobban begyullad.

Próbáld ki az Octeniseptet (fertőtlenítő), vagy a kékszeszt (mivel nem túl friss a piercing, használhatsz rá alkoholt ( napi 2-3 alkalommal ) :)

Remélem tudtam segíteni:)

22/L/piercer

2019. márc. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Industrialal az a baj hogy ha kicsit is rossz bármelyik lyuk szöge, elhelyezése akkor sose fog meggyógyulni.


A fül felső része amúgy is problémás.


Tisztítsd, ne aludj rajta de ha hónap végéig nem javul, szedd ki. Még mindig próbálkozhatsz újra jobb ékszerrel, jobb piercerrel de ha keloid nő rá azt nehéz korrigálni.

2019. márc. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kenőcs eltömheti és beleragad a baktérium meg a lebomló genny stb.


Steril sós víz (saline solution) az amit keresel a patikába.

2019. márc. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0 százalékot ér, hogy alkohollal és kenőccsel ne? Gratula, kenjétek be étolajjal akkor. :D
2019. márc. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az utolsónak igaza van. Az alkohol szarit,a kenőcs meg belemegy a lyukba és csak még jobban begyullad miatta. Octenisept,sós vizes oldat ami ajánlott rá,meg kamilla tea,ami nagyon jó gyulladás csökkentő(a tetran is az,de mivel kenőcs,NEM ajánlott.
2019. márc. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Remélem nem kamilláztad!

Anno nekem volt sebem, vadhússal, amit azzal kellett kezelni. Rosszabb lett a helyzet, ki is derült később, hogy sejtburjánzást idéz elő a kamillatea. Magyarul nagyobb lesz a füleden a "púp". Az Octenisept király, ahogy többen ajánlották. Gyorsítja a sebgyógyulást is, de arra vigyázz, hogy ne folyjon bele a hallójáratba.

2019. márc. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!