Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 3 éves fiamnak véletlenül...

3 éves fiamnak véletlenül több antibiotikumot adtam a felírtnál. Ment a hasa, korábban nem. Lehet ettől?

Figyelt kérdés

Ospamox 2* 2,5 ml van felírva.

Kb 2*1 ml-rel többet adtam véletlenül. 15kg a gyermek.

Ez a gyógyszerszedés első napja, holnap délutános az orvos..

Panasz hőem., rossz közérzet, orrváladék, hurutos köhögés,fokozott szomjúság, húsundor.



2019. ápr. 2. 20:44
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
Az átmeneti panaszok majd elmúlnak, ha ettől vannak. Nincs semmi baj! Az orvos se tudna mit tenni, emiatt nem mossák ki a gyomrát! Figyelgesd egy kicsit még a biztonság kedvéért, és nézd át a betegtájékoztatót, hogy mire számíthattok. A mellékhatások kicsit fokozódhatnak. Azért a következő adagot ne hagyjátok ki! Folytassátok tovább.
2019. ápr. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
Probiotikumot kell adni a gyereknek, mert az antibiotikum elölte a bélbaktériumokat (ez túladagolás nélkül is bekövetkezett volna). Hasmenésre egyébként rögtön széntablettát kell adni (1-2 szem). Nem kell kétségbe esni, az adagolás nem szentírás, ilyentől semmi baj nem szokott lenni.
2019. ápr. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

A kelleténél 40%kal adtál neki többet. A therápiás és a toxikus dózis közötti különbség ennek nagyon sokszorosa. A sok antibiotikum hosszú távon károsítja az immunrendszert. De egyszeri, ilyen mértékű egyszeri túladagolás nem hiszem, hogy problémát okozna. Egyébként korábban nagyon otthon voltam piás-gyógyszeres körökben. Volt, hogy bizonyos szerekből a therápiás dózis több, mint 10szeresét szedtem. Aztán mégis memaradtam... Bár az is igaz, hogy valamilyen szinten minden nyomot hagy az emberben...


De a te eseted annyira enyhe, hogy szerintem foglalkozni sem kell vele. Túldimenzionálod a dolgot

2019. ápr. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
25%
A holnapi adagot két órával később kezd el adni a megfelelő adagolásban. Nem lesz semmi baja. Kellene a probiotikum, és a széntabletta.
2019. ápr. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia, ez nem annyira brutális túladagolás. Az antibiotikumtól eleve mehet a hasa; célszerű neki probiotikumot adni (Normaflore), vagy ha nincs, akkor egy kis kefír/aludtej/joghurt is megteszi.
2019. ápr. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!