Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet, hogy HIV fertőzött...

Lehet, hogy HIV fertőzött vagyok? Érdemes lenne elmennem tesztelni?

Figyelt kérdés

Az első barátomnak is én voltam az első barátnője. Gumival védekeztünk mindig, kivétel egy alkalmat a legelején mikor felelőtlenek voltunk és bedugta a nemi szervét egy pillanatra. Illetve még ami felelőtlen volt a részünkről, hogy hagytam kb. 3x az anált a kapcsolatunk alatt, azt viszont gumi nélkül csináltuk, amit nagyon bánok. 4 évig voltunk együtt és sajnos elhagyott egy lányért, aki a barátnőm volt.

Nagyon el voltam keseredve és elmentem egy táborba, ahol összebarátkoztam egy sráccal, neki is akkoroban nem rég lett vége egy 3 éves kapcsolata. Én sajnos hagytam, hogy megcsókoljon. Mert sokat ittam és szex nem történt, viszont bevettem a számba a micsodáját.. De nem élvezett el és csak nagyon kicsi időre, mert utána rögtön eszméltünk mindketten, hogy ezt nem akarjuk. Sajnos nem tudok sokat a srácról és nagyon bánom, hogy ezt tettem. Mivel tábor volt és keveset aludtunk és ittunk is. Én utána belázasodtam, elment a hangom és kifakadt a szám is. Szörnyen legyengültem. Emiatt aggódom, hogy megfertőződhettem esetleg.

Ezóta eltelt másfél év. Most van végre egy tartós és boldog párkapcsolatom. Ő elismerte, hogy egyszer egy lánnyal alkalmi kapcsolatja volt. Gumival. De hogy a lány orálisan kényesztette -e és fordítva azt nem tudom.

Mi a mostani párommal mindig gumival vedekezünk viszont volt hogy kilyukadt a gumi. És a múltkor kényeztetett engem orálisan és egy nap kellett ahhoz, hogy megjöjjön és azt mondta, hogy mint ha kicsit érezné, hogy megjönne nekem, mert hogy véres ízem van. És mondta, hogy a vérrel terjed a HIV vírus ezért nem folytatja. És akkor jutott ez az egész eszembe és azóta idegeskedem. Hogy vajon tényleg fertőzött vagyok -e.

Szégyellem, amit annó a táborban tettem. De akkor sajnos az egész világból elegem volt:(


Menjek el bőr és nemibeteg gondozóba egy tesztet csináltatni? Lehet az vagyok?!


Elnézést kérek amiért ilyen nyersen és őszintén leírtam a nemi életem.



2019. ápr. 7. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Volt már a kérdésed, hónapokkal ezelőtt olvastam a táboros maszlagot. Ha azóta ezen lovagolsz az aktuális partnereddel felhívjátok a helyi nemibeteg gondozót és kéz a kézben elmentek szűrésekre. Kiderül, hogy van- e valami bajotok (a hivre van a legkevesebb esély, hamarabb jön vissza a chlamydia vagy herpes pozitívan) majd kedvetekre szexelhettek úgy ahogy akartok.
2019. ápr. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%

Azert azzal tisztaban lehetnel, hogy a menstruacios ver meroen masabb mint a rendes ver 😂

Plusz egy szimpla csoktol is terjedhet ha fel van sertve a szad belul peldaul.

Nem vagyunk orvosok... nezeds meg magad inkabb.

2019. ápr. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2-es, tényleg nem vagy orvos, pláne, hogy ordító hülyeségeket írsz. Menstruációs vérben is jelen van a vírus, viszont nincs dokumentált eset, hogy csókkal terjedt volna tovább (a nyálban elenyésző koncentrációban van csak jelen).


Kedves kérdező, menj el orvoshoz, az a legbiztosabb és akkor fogsz tudni te is véglegesen megnyugodni. És ha már ott vagy, kérj egy teljeskörű STD kivizsgálást, hogy nehogy más, lappangó bajod (szifilisz, gonorrhea stb.) lehessen.


Megnyugtatásodra azért elmondom, hogy a HIV, noha nem szabad alábecsülni a fertőzés kockázatát, nem annyira gyakori betegség idehaza. (Ha megnézel egy statisztikát, láthatod, hogy a lakosság kevesebb, mint 0,1%-a fertőzött.) Illetve, a vírus maga nem ugrik át annyira nagyon könnyen emberről emberre, pl. ha szexelsz is egy HIV+ emberrel, óvszer nélkül, akkor is durván 1-5% az átvitel esélye (a legmagasabb esély természetesen a fertőzött vérkészítmények útján való fertőződésnek van)

Ezek közül, amiket leírtál, a legveszélyesebbnek a védekezés nélküli anális szexet gondolnám; az orális szexnél elhanyagolható a kockázata a fertőzésnek (kiv. ha beleélveztek a szádba, és a szádban volt egy nyílt seb)


De természetesen nem lehet 100%-ig kizárni a fertőzés kockázatát, úgyhogy a legbölcsebb, ha tényleg elmész egy tesztet csináltatni. Ezt megcsináltathatod egy bőrgyógyásznál is, de elmehetsz magánorvoshoz, sőt, van olyan, ahol ingyenesen, anonim módon szűrnek. ( [link]


Sok sikert!

2019. ápr. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Halló , hogy a francba lehet anàlni gumi nélkül????????
2019. ápr. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha mindenkivel elsők voltatok és az az orál alig néhány pillanat volt, akkor zéró esélye van. Nem is értem, hogy párkapcsolatban folyamatosan védekeztek és ilyennel betojat a srác!
2023. szept. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!