Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Immunrendszer, fertőzések

A kérdés

Borzasztó rosszul vagyok, napok óta megy a hasam, mit csináljak? (Többi lent. )

Vasárnap este történt. Indiai kaját ettem és éjjel arra ébredtem, hogy iszonyatosan feszül, megy, fáj és puffad a hasam és folyton finganom kell. Azóta csak az ágyban fekszem és csak akkor kelek fel, ha hánynom kell, ha megy a hasam és ha folyton görcsölök. A WC már eldugult a hasmenéstől és a hányástól. Nagyon gyenge vagyok és egész nap alszom, fingok, hányok és fosok. Megfogadtam, hogy nem eszek többé indiai kaját.

Tudtok valami megoldást?

Segítsetek, már nem bírom tovább, a hasam most is nagyon glugyog és feszül. Úúú... Most is rengeteg gáz jön belőlem.

Előre is köszönöm a válaszokat!

máj. 2. 20:27  Privát üzenet  

A válaszok
Hívd ki az ügyeletes dokit, mielőtt kiszáradsz. Injekcióban kellene kapnod hányáscsökkentőt, görcsoldót, mert a gyógyszer úgysem tud felszívódni benned. Innod kellene sok folyadékot, de félő, hogy azt is kihányod. Szóval vedd fel a telefont, és hívd ki a lakóhelyed szerinti orvosi ügyeletet.

A válasz 39%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont máj. 2. 20:40 Privát üzenet
Pontosan ügyelet minel hamarabb infúzió hanyascsökkentő. Én ott kaptam egy nagyon jó gyógyszert a hasmenésemre ami egyben a kiszáradásra is jó volt. Ne szenvedtesd magad tovabb hidd el sokkal jobb lesz utana ha segitettek.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont máj. 2. 20:49 Privát üzenet
Nem biztos, hogy ételtől van, vírus is tud ilyen gyomor-bél hurutot okozni. Mindenek előtt be kell venni 1 szem Bolus adstringens tablettát és 5-6 szem széntablettát. Ez általában 2 ó alatt jelentősen enyhíti a tüneteket. Szigorú diétát kell tartani bőséges folyadék fogyasztás mellett: száraz háztartási keksz, sózott főtt krumpli, keserű tea ízesítés nélkül, kétszersült, esetleg sós Bake rolls. Széntabletta ajánlatos még 2-3 napig, Bolus adstringensből esetleg még egy szem lehet másnap, ha a tünetek fennállnak. Ha láz van és az a 3. napra nem csillapodik, akkor lehet gyanakodni ételmérgezésre (esetleg Salmonella). Ha a tünetek enyhülnek, megszűnnek, akkor a 3. naptól óvatosan vissza lehet térni a normál étrendre a cukor mellőzésével, fehérje és zsír megszorítással. Jó hatású a napi 2 csésze diólevél tea elfogyasztása.

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont máj. 2. 22:08 Privát üzenet
kamu, hogy dugulna már el a fostol meg az okádéktól hisz annak nagy része víz, sok papír se kell mert a fost könnyű kitörölni

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 56%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont máj. 2. 22:14 Privát üzenet

Nem tud tablettákat bevenni meg teákat inni, ha hány! Akkor úgyis kihány mindent! Doki kell neki sürgősen!

Valószínűleg vírus, mert a kajától már elmúlt volna. Azt nem írta, hogy lázas-e, ha nem lázas, akkor lehet, hogy ételmérgezés, de akkor is sürgősen orvost kellene hívnia, ha vasárnap éjjel óta, azaz négy napja hány és megy a hasa.

A válasz 39%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont máj. 2. 23:21 Privát üzenet
Szerintem te időnként előveszed ezt a fosós sztorit és ugyanezekkel a túlzásokkal felteszed ezt a kérdést. Bár nem tudom, ennek mi értelme van.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont máj. 2. 23:55 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Amit mondasz, az nem igaz. Nekem már nagyon régóta nem ment a hasam, de most borzasztó volt. Hidd el, hogy szórakozásból nem írnék ki ilyet. Kikérem magamnak!

# 7/8Időpont máj. 5. 10:32 Privát üzenet
schraufi nevű felhasználó válasza:

100 %-os terápiás olaj. Nagyon gyorsan, akár 1-2 csepp is megszünteti a problémát. ☺

# 8/8Időpont máj. 6. 18:46 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Párom a fejemhez vágta, hogy ha választani kellene, a gyerekét választaná kettőnk közül. Borzasztó rosszul esett! Ez nálatok hogyan működik?
Miért vagyok két napja borzasztó ingerült? Mindenre robbanok, saját magam vagyok már magamtól rosszul
Mit csinálok rosszul hogy nem alszik el, pedig borzasztó fáradt?
Ti nem kaptok hőhullámot stressz-és pánikhelyzetekben? Nekem sűrűn van, és borzasztó rosszul vagyok ilyenkor!
Miért van az, ha egyszerre sokat iszok, borzasztó rosszul leszek, és hányingem lesz?
Szerintetek mitől lehet az, hogy a lázmérőm folyamatosan ilyen 33,34 fokokat mér (hónalj alatt szoktam) és mégis borzasztó rosszul érzem magam? Kiskoromban volt egy lázgörcsöm...

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Immunrendszer, fertőzések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!