Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kullancs volt bennem, a lyme...

Kullancs volt bennem, a lyme kórnál a folt mikor jön elő, ha előjön?

Figyelt kérdés

Zuhanyzás közben vettem észre a karomon (nem a hajlatban) nagyon pici volt, nem szívta még meg magát. Csipesszel vettem ki. Most csak egy pici dudor meg egy nagyon picit piros folt làtható. Igazából fura, mert tegnap kertészkedtem és ma vettem csak észre, és ennek ellenére nem tűnt úgy, hogy már jó ideje szívná a vérem... Sajnos ilyesmikre rà tudok parázni, főleg, hogy mindenhol mást írnak erről a foltról. Van, ahol pl azt mondják, hogy sokszor nem is lesz ez a kokárda szerű folt és csak jó sok lappangási idő után jönnek elő a jó kis testi tünetek. És ugye minél később derül ki, annál nehezebb a gyógyulás.

Mit tudok csinálni, azon kívül, hogy figyelgetem? Menjek vérvételre? És, ha igen mikortól kimutatható? Vagy inkább fejezzem be a hipochonderkedést? :D



2019. jún. 2. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Amikor nekem megjelent, akkor azt hiszem, aznap este (vagy másnap - rég volt már). Elmentem orvoshoz, kaptam antibiotikumot.
2019. jún. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem fél nap után kijött de ez eltérő mindenféleképpen menj dokihoz ad beutalót és megnézik hogy tiszta e a véred a kullacs pl babéziózishoz is vezethet ami mocskos egy betegség . Ha van oltásod akkor is menj el mert nekem is volt és mégis lett foltom így én már veszélyeztetett vagyok a következőre.
2019. jún. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De akkor is menjek vérvételre , ha nem lesz semmiféle foltom?
2019. jún. 2. 21:43
 4/11 anonim ***** válasza:
Az oltás a kullancs okozta agyhártyagyulladás ellen van. Semmi köze a Lyme kórhoz!!!
2019. jún. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen azt tudom, lyme kór ellen nincs oltás.
2019. jún. 2. 23:10
 6/11 anonim ***** válasza:
Menj dokihoz !
2019. jún. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Na ma màr szinte alig latszik valami. Igy is menjek dokihoz? Csak az a baj, hogy ha lemegyek es megmutatom neki a nagy semmit a bőrömön(mert tenyleg alig latszik barmi is) szerintem hazakuldene, hogy figyelgessem es ha lesz folt menjek vissza...
2019. jún. 3. 10:27
 8/11 anonim ***** válasza:
Menj. Inkább feleslegesen, mint baj legyen. Mondd el, hogy mi volt, aztán majd a doki eldönti, ad-e valami gyógyszert vagy beutalót vérvételre.
2019. jún. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A folt sajnos csak a fertőzések 30%-nál jön elõ
2020. jan. 3. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Fényképet tudsz mutatni róla, hogy milyen volt!
2020. jan. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!