Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kullancs volt bennem, a lyme...

Kullancs volt bennem, a lyme kórnál a folt mikor jön elő, ha előjön?

Figyelt kérdés

Zuhanyzás közben vettem észre a karomon (nem a hajlatban) nagyon pici volt, nem szívta még meg magát. Csipesszel vettem ki. Most csak egy pici dudor meg egy nagyon picit piros folt làtható. Igazából fura, mert tegnap kertészkedtem és ma vettem csak észre, és ennek ellenére nem tűnt úgy, hogy már jó ideje szívná a vérem... Sajnos ilyesmikre rà tudok parázni, főleg, hogy mindenhol mást írnak erről a foltról. Van, ahol pl azt mondják, hogy sokszor nem is lesz ez a kokárda szerű folt és csak jó sok lappangási idő után jönnek elő a jó kis testi tünetek. És ugye minél később derül ki, annál nehezebb a gyógyulás.

Mit tudok csinálni, azon kívül, hogy figyelgetem? Menjek vérvételre? És, ha igen mikortól kimutatható? Vagy inkább fejezzem be a hipochonderkedést? :D



2019. jún. 2. 19:02
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Sajnos már nincs meg a kép:( olyan volt mint egy nagyon nagyon pici szunyogcsipes. Semmi más. A kivétel után nagyon picit pirosabb volt , de az kb fél óra múlva le is ment.

Csináltattam 3 hét múlva lyme kórra vér tesztet, de negativ lett.

2020. jan. 3. 18:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!