Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Volt már valakinek kullancs...

Volt már valakinek kullancs által okozott agyvelőgyulladása?

Figyelt kérdés

3 hete több kullancsot szedtem ki magamból egy kirándulás után :(

Rá egy hétre, 2 hete kb. begyulladt a torkom, voltam orvosnál azt mondta vírusos torokgyulladás. 2-3 nap alatt elmúlt és most újra borzasztóan fáj a torkom és a fejem is kezd. Lázam nincs...

Mikor a kullancsokat kiszedtem utánaolvastam a teendőknek és ott volt, hogy agyvelőgyulladást okozhat, ami enyhe influenza szerű tünetekkel jár majd rá egy hétre jönnek a súlyos tünetek. Beparáztattam magam rendesen, járhat vajon torokgyulladással ez?

A házidokimnak is említettem a kullancsot de nem mondott rá semmit igazán.



2019. jún. 14. 10:53
 1/4 anonim válasza:
52%
Szerintem minden képpen menj el orvoshoz. Ne várj míg erősodnek a tünetek. Ha a házi orvosod nem mondott semmit menj más orvoshoz. Az egészsév nem játék! Jobbulást:)
2019. jún. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, lehet az. Ha a fejfájás erősödne, hányinger, hányás jelentkezne, vagy fényérzékenység, esetleg beszéd vagy mozgászavar, akkor a sürgősségi osutályra kell menni.
2019. jún. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ugyan akkor vigyázz hogy ezeket a tüneteket még véletlenül se kezd el beképzelni, bár akkor is mehetsz orvoshoz csak furán néznek rád
2019. jún. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, bakteriális felülfertőződés volt úgy tűnik már jobban vagyok :) Tényleg ráparáztam..
2019. jún. 17. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!