Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Képzeletbeli barátok felnőtnél?

Meowka kérdése:

Képzeletbeli barátok felnőtnél?

Figyelt kérdés
Igazából a páromról lenne szó. Már nem fiatal, 26-27 körül van, és igazából van pár állítólagos barátja, akikkel sose találkozott senki, a létezésük nem bizonyított és eléggé abszurd dolgokat mesél róluk. Beszéltem egy gyerekkori barátjával, aki megemlítette hogy általánosba is voltak olyan "állítólagos barátai". Szóval ő is úgygondolja hogy ezek is nemlétező alakok, és... erről beszéltem a legjobb barátjával is, aki színtén ugyanezen az állásponton van mint mi. Igazából ezek a karakterek nem ártanak senkinek, sőt egyik még elősegítette őt abba elvileg hogy találkozzon velem annó először. De... Elvileg ők akkor lettek lekreálva, mikor nem igazán voltak barátai, szóval nekem olyan mintha ez valami védelmi mechanizmus lenne neki talán a magányra. Mikor először össze akart velem jönni, én meg visszautasítottam mert akkor már igazából nem tudhatta de volt nagyon erős udvarlóm, akkor hirtelen "összejött" az egyik karakterrel, amit igazából akkor még nem tudtam, hogy valószínűleg nem is létezik... Szétmentek stb egymásra találtunk, cute lovestory és igazából azóta minden okés. NEm jöttek szóba a karakterek stb... De órákat képes volt amúgy pofázni és storykat mesélni róluk. Egész para így visszagondolva, de hálisten ezek már tényleg nagyon ritkán jönnek szóba. Arra jutottunk a barátaival, hogy nem kéne neki ezeket mondani, míg nem ártanak neki a karakterek, vagy... Mit kéne tennem? Elvileg volt egyszer már pszichológusnál... A haverja szerint nagyon jót teszek neki én, az hogy új állása lett, és hogy szeretnénk összeköltözni...

2019. júl. 23. 21:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
31%
Nem lehet hogy disszociatív személyisége van? Traumák nélkül is létrejöhet ha hajlamos rá
2019. júl. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
76%
Nem lehet,hogy csak fel akart vágni,hogy ilyen és olyan barátja van,hogy többnek tűnjön mások szemében?
2019. júl. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem egy 26-27 körüli (furcsa, hogy nem tudod pontosan a párod korát) ember még bőven fiatalnak nevezhető. A kérdésre válaszolva a kettes válaszolóhoz hasonlóan én is úgy gondolom, hogy többnek akar így tűnni a szemedben. Én nem csinálnék semmit...
2019. júl. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Szeptemberben tölti a 27-et, (Ha már annyira kell a kora) És nemtudom... Nekem ezektől semmiképp se tűnik többnek, nem magát fényezi benne, Az egyik lány deszka, magas, tejfölszőke hosszú hajú és fodros ruhákba jár meg ilyenek... Nemtudom... Fura nekem ez az egész... Nem baj mondjuk ha beteg... Csak tudjak róla...
2019. júl. 23. 21:20
 5/23 anonim ***** válasza:
87%
Ha ezekről a dolgokról nem tudsz vele nyíltan beszélni, akkor ez nem lehet egy stabil kapcsolat! Beszélni kell vele őszintén..
2019. júl. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Nem teljesen értem, hogy az miért számít a kapcsolatban, hogy tudok-e erről nyíltan beszélni vele. Nem vagyok szakember, és ha neadjisten ő hisz a létezésükben, akkor mindent mondhatok neki, ezen nem fog változtatni, és maximum azt mondaná, hogy akkor ne higyjem el.

Ez nem azon múlik már, hogy mennyire jó a kapcsolatunk. (Amúgy nagyon jó, és ezért is lehet hogy ezek a karakterek nem jönnek szóba és "Nem keresik" őt.)

2019. júl. 23. 21:34
 7/23 anonim ***** válasza:
34%
Mondd h szeretnel veluk talalkozni. Nezd h h reagal. Oszinten en a helyedben menwkulnek, ha egyet se tud bemutatni a karakterei kozul, mert nagyon nem akarnek egy gyagyas bnoje lenni.
2019. júl. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
83%
Téged zavarnak az "állítólagos barátai", hiszen akkor nem írtál volna ide. Ezek szerint aggódsz miatta és arra is gondoltál már, hogy pszichológushoz kellene mennie, ahogyan írtad is, hogy egyszer már talán volt is. Viszont ezt nem közlöd (talán nem mered?) vele, pedig szerintem ez lenne a megoldás.
2019. júl. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Igazából féltem is természetesen, hisz szeretem. Már több mint 2 éve ismerem, és fél éve járunk. Őszintén nemis tudom miért pont most kezdtem el ezzel a témával foglalkozni, talán mert eddig nem beszéltem a barátival és mivel már igen, így tudtam kérdezősködni az "állítólagosokról is". Inkább talán csak az érdekelne nagyon, hogy ő hisz a létezésükben, vagy nem. Ha nem akkor talán tényleg csak a nagyzolás, ha meg igen.. Akkor ez valami nagyon enyhe skrizó? Nem szeretnék semmit se tenni jelenleg, hisz mondtam, nem jönnek elő nagyon lassan fél éve. Szeretném persze hogy ez maradjon is így. Csak nem tudom pontosan, hogy mi hozza neki elő (Tézisem szerint a magány ugyebár) De hát ebbe nem lehetek teljesen biztos sajnos.
2019. júl. 23. 21:48
 10/23 anonim ***** válasza:
74%

szerintem elég egészségtelen hogy a barátaival beszéled ezt meg (mert könnyen lehet hogy nem reális a véleményük a dologról, meg már alapból úgy állsz hozzá hogy "karakterek", és akkor adják alád a lovat hogy milyen bolond a gyerek stb)

, én nem értem, hogy miért nem lehet rákérdezni, hogy figy már tetykóm, öreg bástya, elég furák ezek a történetek, meg az is hogy se facebookon, se sehol nincs nyoma ezeknek az embereknek, én gondolok hülyeséget, vagy ezt csak valamiért kitalálod?


erősen kétlem hogy itt konkrétan arról van szó hogy ő beszélget meg találkozik magában is ezekkel az "emberekkel", szerintem rengeteg ember ad elő ilyen kiszínezett történeteket, hogy nekem ez a haverom ezt meg azt csinálta, meg mittudomén, azt közbe nem is létezik a haver. kb minden második ember mond időnként ilyeneket.

szerintem ez egy negatív irány hogy a barátaival megbeszélitek hogy milyen diló a srác, legalábbis én megfeszülnék ha a nőm a barátaimmal beszélné meg az én labilis lelkiállapotomat, semmi közük hozzá, hogy egy kapcsolaton belül te hogy állsz ehhez a dologhoz, ezt neked meg a barátodnak kell megbeszélni.


kérdezz rá, aztán valahogy csak reagál, ha defenzív lesz akkor meg hagyd annyiban, de szerintem itt továbbra is arról van csak szó, hogy pl. imponálni akart neked azzal, hogy előadott egy ilyen történetet hogy X ember meg történés miatt jött veled össze, és akkor ez milyen csodálatos dolog.

Esetleg szégyelli hogy kevés barátja van/volt, és ezért adja elő mintha több, érdekesebb, izgalmasabb barátja lenne mint valójában.


Én nagyon valószínűtlennek tartom, hogy ezeket az "embereket" ő valójában élő személynek tartja (amennyiben tényleg nem léteznek), szerintem simán csak szeret kiszínezett történeteket előadni, mint oly sokan.

2019. júl. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!