Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi fog történni? Elfognak...

Mi fog történni? Elfognak küldeni egy pszichiátriára?

Figyelt kérdés

Több mint 5 éve már, hogy nem vagyok jól. 10-11 évesen is karcoltam már meg magam, erős hangulatingadozásaim voltak, olykor öngyilkossági gondolataim. Most 16 évesen végre elérkezdtem ahhoz a ponthoz, hogy tudattam ezt apukámmal (bár nem én mondtam el neki, hanem a nagynéném. Ő depressziós lassan 20 éve).

2-3 éve majdnem folyamatosan vagdosom magam, vagy éppen a falat ütöm teljes erőből. Egyre több az öngyilkossági gondolatom, de nem akarom megölni magam. Folyamatos hangulatingadozásaim vannak, van, hogy egyik nap nevetek egyfolytában és olyan mintha semmi bajom nem lenne, máskor pedig mintha kitöröltek volna belőlem minden érzést, csak fekszek egész nap és alig eszek, bámulok a semmibe.


Mennyire nagy a baj? Pár nap múlva megyek pszichológushoz, de félek, hogy mit fog mondani. Valaki tudna segíteni?



2019. júl. 27. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Az ilyen súlyosabb esetek nem pszichológusra tartoznak, hanem pszichiáterre. Persze az ő munkáját kiegészítheti pszichológus. Alapvetően nincs jó véleményem az orvosokról, de reméljük, szerencséd lesz, jó szakemberhez kerülsz, aki a legjobb kezelést nyújtja majd.
2019. júl. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

Valószínűleg igen, de szerintem egy szakképzett terapeuta (aki lehet pszichiáter is!) lenne neked a legmegfelelőbb.


Ha befeküdni nem szeretnél, akkor nem. Zártra akkor kényszeríthetnek, ha bebizonyosodik, hogy ön- vagy közveszélyes valaki.

2019. júl. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%
minnél előbb kellett volna ezt kezelni. szóval minnél előbb menj szakemberhez. igen lehet kell pszichiáter is, de ezzel nincsen baj. inkább legyél jobban.
2019. júl. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkinek! :)
2019. júl. 27. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!