Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nyugtató elvonás tapasztalatok...

Nyugtató elvonás tapasztalatok? (frontin, medazepam, xanax, stb)

Figyelt kérdés
Meddig tartottak az elvonási tünetek, mikor volt a legrosszabb, mi segített? Mit, mennyi ideig szedtél? Bármi tapasztalat, tanács jöhet!

2019. júl. 27. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mennyit szedtél naponta. De mondjuk egy heti fél-1 szem 0,25-ös xanax csökkentés ajánlott (már, ha egyébként az alapbetegség elmúlt rég, csak rajta maradtál a gyógyszeren). Számít az is, hogy mióta szeded.
2019. júl. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 szamo77db ***** válasza:
53%
Beszéld meg ezt a kezelőorvosoddal! Ne magadnak állítsad a gyógyszert.
2019. aug. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 KrisztianHale válasza:
100%
Szia! 12 évig ettem a benzodiazepin nyugtatók az/altatókat... Ha úgy érzed, hogy már "gáz" van és le akarsz szokni, legyen nagy akaratod elsősorban... Kezdj el szedni csak egy fajtát, pl. Frontint... (Én Rivotril-ra álltam rá, csak arra az időre, még leszoktam, azelőtt sosem szedtem, mert Szlovákiában nincs forgalomban) Ha többet szedtél a nyugtatókból, a max. megengedett napi adagra könnyű csökkenteni... Aztán a függőséged szintje, (szorongás, remegés, pánik) fogja mutatni mennyivel csökkents... Szerintem nem létezik megírt, szabályos leszokás, nagyon rossz közérzet nélkül... Mindíg annyival csökkentsd a napi adagot, amit úgy érzel elviselsz... Pl. Ha 3mg frontin maximumot szedsz, akkor a 0,5mg napi adag csökkentése könnyen megy... Ezt a 0,5mg-ot vedd el a déliből, aztán addig tartsd ezt az adagot, amikor már úgy érzed jöhet a következő csökkentés... (De min. 1hetet tartsd a napi adagot) Utána 0,5mg-ot vegyél el a reggeli adagból, ekkor fogsz szedni 0,5-0,5-1mg-ot... Ezt szintén tartsd addíg, amíg úgy nem érzed, hogy jól el vagy, minden gond nélkül...(minimum 1hét, de lehet több kell)... Aztán vedd el a déli adagot végleg... 0,5-0-1mg... Ha eddig jól megy, akkor szuper... Ha mégsem, ha úgy érzed tényleg hiányzik, akkor csak 0,25mg-al csökkents... A reggeli adagból, szerintem már érdemes csak ennyivel, 0,25mg-al csökkenteni... Ezt addig tartsd, míg nem érzed, hogy minden ok, stabil vagy, nem hiányzik... Most vagy 0,25-0-1mg... Aztán lassan vedd el a reggeli 0,25mg-ot is... Ha már ott tartasz, hogy bőven kibírod az esti 1mg-al, akkor ezt is kezd szintén 0,25mg-al csökkentgetni... Mindíg akkor vegyél el 0,25mg-ot, mikor már érzed, hogy el vagy ezzel az adaggal... Innen már megoldod... ;) Nem tudom mióta és mennyit szedsz, ezért írtam a max. adagot az elején és azzal is számoltam, hogy ezt bárki elolvashatja még rajtad kívül, aki ilyen helyzetben van... Még annyit, hogy ezek az én tapasztalataim, saját életemből... Olyan orvos nincs, aki ilyen fokozatossággal szoktatna le... Ők csak az epilepszia lehetőségének elkerülését néznék, a kegyetlen közérzetedet nem... Minden jót...
2019. szept. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3-as, köszönöm, hasznos volt számomra nagyon a válaszod
2022. jún. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!