Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Járt már valaki hipnoterápián?...

Járt már valaki hipnoterápián? Érdekelnének a tapasztalatok.

Figyelt kérdés
Pszichológusom trauma gyorsabb feldolgozására javasolta. Eléggé félek tőle.
2019. júl. 28. 15:18
1 2
 1/12 TR75 ***** válasza:
100%

Szerintem semmi félelmetes nincs benne.

Nekem a hipnózis olyan volt, mint egy nagyon-nagyon ellazult állapot. Talán a félálomhoz lehetne hasonlítani, azzal a különbséggel, hogy nem csak "történnek" a dolgok: végig tudatomnál voltam, bármikor félbe tudtam volna szakítani a szeánszt.

2019. júl. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De nem értem, hogy képes rá valaki, hogy visdzavigyen olyan helyzetekbe amikre nem emlékszem, vagy elnyomok mert úgy könnyebb. Ha ilyenbe kerülök az heves reakciót válthat ki belőlem. Vagy nem tudom pl. Műtétre ahol elaltattak is lehet így emlékezni? Vagy születéskori élményre. Ezektől félek.
2019. júl. 28. 15:35
 3/12 TR75 ***** válasza:
100%

A traumatikus élményeket gyakran "erőszakkal" nyomja el az ember, ilyenkor tudatosan nem tudja átgondolni őket, nem tudja feldolgozni (de például gyakran álmodik vele, vagy a tudattalanban átformálja - a félelmet vagy szomorúságot haraggá vagy hasonlók). Ebben segít a hipnózis ellazult állapota, ami feloldja a felépített gátlásokat. Ilyenkor valóban lehetnek erős érzelmi reakciók, meg minden, de ez segít feldolgozni a múltat.

A csecsemőkori emlékekkel klapcsolatban én bizonytalan vagyok, elképzelhetőnek tartom, hogy vasnnak emlékek, amik előjönnek. A műtét közben történtekre is lehetséges emlékezni, legalábbis akkor, ha nem volt elég mély az altatás, ilyen esetekben, úgy tudom, maradhatnak az emberben kellemetlen/rossz emlékek, vagy rossz benyomások, amiket esetleg nem is tud mire vélni.

Az előző életes hipnózisokat én sarlatánságnak tartom, ezóizének.

Nekem nem trauma-feldolgozó hipnózisban volt részem, szóval ezt a részét nem tudom.

2019. júl. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megosztottad.
2019. júl. 28. 17:08
 5/12 TR75 ***** válasza:
Ha normális a terapeuta, akkor mindent megkérdezhetsz tőle, amit csak gondolsz (és szerintem előzetesen csinál egy próbahipnózist, hogy működik-e a dolog).
2019. júl. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Azt mondták, hogy van előtte több gyakorlás és fokozatosan mennénk bele a dolgokba nem egyből. De akkor is félek. Félek átélni a sok rosszat. Meg az is ilyesztő, hogy mindezt egy idegen előtt kéne. Mikor azt sem tudom mi fog előjönni. És a reakcióimat is látja majd amiket én sem tudok kiszámítani egy ilyen helyzetben. Pl. Mi van ha zokogni fogok, vagy sikítani a félelemtől. Normális helyzetben nem csinálok ilyeneket. De mi van ha ott igen?
2019. júl. 28. 17:30
 7/12 TR75 ***** válasza:

Abban biztos lehetsz, hogy látott már ilyet épp eleget. A pszichológus feladata az, hogy pártatlanul, külső szemlélőként figyeljen téged.

Ezt mind megbeszélheted vele. Nem tudom, mióta jársz hozzá, de szerintem kialakult már valamiféle bizalom benned iránta. Hát most annyit kell tenned, hogy gyakorlatilag úgy ugrasz a sötétbe, hogy nem látod azt, aki elkap.

2019. júl. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem a pszichológus fogja csinalni ő csak ajánl valakit. Azt mondta hatekonyabb lenne mint vele beszélgetni. Mert az egy lassú folyamat.
2019. júl. 28. 17:50
 9/12 TR75 ***** válasza:
Ja, az kicsit más. Akkor előbb tényleg ismerkedni kell az illetővel. Ha a pszichológusod ajánlja, akkor nyilván okkal teszi. De ez is bizalmi kérdés, szóval ha nem szimpatikus az illető, akkor hagyd a csudába, és inkább vállald a hosszabb utat.
2019. júl. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Még nem találkoztam vele. Még csak körüljárom a témát.
2019. júl. 28. 18:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!