Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lesz valaki drogfüggő?

Miért lesz valaki drogfüggő?

Figyelt kérdés
Van itt olyan aki mesélne arról hogy miért lett az.
2019. júl. 28. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Kismillió oka lehet.


Bármilyen trauma érte az életben.

Vagy depressziós, kilátástalan az élete

egyszerűen csak heccből tolta aztán rászokott

stb...

2019. júl. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én személy szerint nem vagyok,és remélem soha nem is leszek. Több oka is van. Esteleg fiatalkorból amikor a barátai drogoztak az illetőnek és ő is rászokott. Esetleg elment buliba adtak neki valamit,és annyira elkábult tőle hogy rászokott vagy sajnos meghalt. De lelki okai is lehetnek. Esteleg családon belüli erőszak,depresszió,ilyesmi. Nagyon sok oka lehet!
2019. júl. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban egyáltalán nem volt önbizalmam, nem voltak céljaim, és mindig "én" voltam aki kicsit más volt. Már az általános iskolában is kiközösítettek, a felsőbb iskolákban pedig rendszeresen megvertek, lehúztak, megaláztak stb. Itthon szüleim állandóan erőltették a tanulást, és hogy ne baszog......k elkezdetem hazudozni, és manipulálni a dolgokat hogy akkor jobb legyen. Ez persze idővel látszódott, akkor meg megvertek stb. Nekem sokszor éjszaka is tanulnom kellett, más osztálytáraim meg egész délután pl kint játszottak az ablakom előtt az utcán. A lényeg hogy 17 éves koromban (mikor már szakmát tanultam) a suliban azért vertek mert én voltam az osztály hü...lye, itthon meg azért kaptam az ívet mert egyre rosszabbak lettek a jegyeim. Persze így nem jöttek össze a párkapcsolatok sem (pedig fizikailag nem vagyok csúnya) és ezek miatt mentálisan sérültem. Állandóan arról fantáziáltam hogy együtt lehetek majd y-x lánnyal, de persze nem jött össze mert még kezdeményezni sem mertem.

18 évesen nyári gyakorlaton próbáltam ki először a füvet, és akkor még pl az alkohollal sem volt semmilyen tapasztalatom. Már az első alkalmaknál nagyon megtetszett, hogy egyedül milyen nyugodt, és boldog vagyok tőle. Mikor be voltam szívva nem hiányzott végre a társ se az életemből, és kitaláltam hogy ha ez ilyen jó akkor minél többet kell szívnom. Ez ment pár évig amikor lekezdtem rendesen dolgozni (gyári munka) és lett saját keresetem, itt már az volt a célom hogy minden fizetéskor minél több füvet tudjak venni, és lehetőleg állandóan be legyek szívva. Ez is ment pár évig, de ekkor már elkezdtem kíváncsi lenni mit is tudhat a többi szer. Aztán jöttek szép sorban az sp, ex, i, lsd. 24 évesen már szinte minden létező klasszikus kábítószerrel volt valamilyen élményem.

Ezután jött a dizájner robbanás, a különféle bio füvek, a mefedron, a mehylone az mdpv, és a c lista bevezetésével pedig megszámlálhatatlan ismeretlen szer. Egy idő után mindent fokozni akartam, és kipróbáltam az intravénás szerhasználatot is amire szinte azonnal teljesen rákattantam. Ebbe az életvitelbe többször majdnem meghaltam (számtalan túladagolás) és mivel már dolgozni sem tudtam, egy időre teljesen csöves lett belőlem. Volt hogy télen majdnem megfagytam kint, és pl a térd ízületem úgy megfázott hogy maradandóan károsodott. Aztán feladtam ezt az egészet (mert már cuccozni sem tudtam) és hazaköltöztem szüleimhez. Megszámlálhatatlan leállási kísérlet után feladtam, és próbáltam olyan körülményeket teremteni ahol nem esek vissza. De ez nem nagyon sikerült! A mai napig itt élek 30 + évesen a szüleimmel, és ha mondjuk a kezembe kerül pár e forint egyből veszek valami cuccot mert nem hiszek már magamba. Van vagy egy milliós tartozásom a háttérbe, nincs már tb-m se, és teljesen kilátástalan az életem minden területen. Jelenleg olyan szinten vagyok függő hogy ha több pénz kerül a kezembe, és tudok venni kokaint vagy heroint akkor egyből ezek közül használok valamit. Mert már szinte csak ez a kettő tud olyan jó érzést adni amivel egy rövid időre elfelejthetem hogy milyen életet élek.. Rehabra nem tudok bemenni mert olyan szinten súlyos "szociális" mentális problémám van, hogy inkább csövezek az árok parton mint hogy más emberekkel kelljen együtt élnem. Pedig egyedül úgy néz ki nem fog menni a leszokás.. Már kb 5-6 éve próbálok mindenféle (egyéni) módszert. Az az igazság hogy bezáródott a világ körülöttem, szüleim semmi pénzt nem adnak így kb nem is tudok menni sehova. Viszont így hogy csak itt vagyok legalább nem anyagozok. Viszont nem igazán tudok mit kezdeni magammal, és az a helyzet hogy lemondtam már róla hogy valaha is lehet másféle életem. Olyan érzéseket ismertek amik a rövid időre a világ legjobb érzését adják, és ezeket az élményeket nem tudom elfelejteni. Ez már önmagában is elég egy komoly függőséghez, de emellett egzisztenciálisan egy nagy nulla az életem, és sok problémát kéne megoldani (amiket én hoztam létre sok-sok éve alatt). Ha most mindent bele is adnák, innen évek kellenének hogy olyan életem lehessen ami egyáltalán hasonlít a normálishoz. Így hát persze hogy könnyebb mindig elmenekülni, és pár óráig igazán boldog lenni amikor ez lehetséges. Valójában már félek az élettől is, és nem hiszek a világban, sem önmagamban. Csak remélem hogy úgy ér majd véget hogy minél kevésbé fog fájni...

2019. júl. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én gyógyszer függő lettem, de az is drog, ha úgy vesszük. Az egész a füves cigivel kezdődött. Ki akartam próbálni, hogy milyen, mert körülöttem mindenki füvezett. Úgyhogy több alkalommal is szívtam "vicces cigit", de semmi hatása nem volt. Kb a kilencedik alkalommal éreztem meg először a hatását. 48 órán keresztül nem múlt el. Bementem sürgősségire, ahonnan egy pszichiátriára vittek, ahol kiderült, hogy drog okozta pszichózisom lett. Ott kezdtek el begyógyszerezni: xanax és antipszichotikum. Mindkét gyógyszerre ráfüggtem. Amint kikerültem, borzasztó szorongásos tüneteim lettek, pedig azelőtt sosem voltak. Elvonási tünetek lehettek, ugyanis nem szedtem tovább a xanaxot. Visszamentem a pszichiátriára, ahol még több benzodiazepint írtak fel, hónapokig szedtem őket. Két hete hagytam abba és borzalmasan érzem magam. Szorongás, sírógörcsök, rossz alvás, hányinger, depresszió, remegés, görcsök, még pszichotikus tünetek is vannak (derealizáció, deperszonalizáció). Az antipszichotikumot még évekig szednem kell, aztán arról is le kell szokni...

Ha visszamehetnék az időben, soha hozzá nem nyúlnék a fűhöz, ami ezt az egészet elindította. Csak azért tettem, mert úgy éreztem, kevesebb vagyok a kortársaimnál azért, mert nem drogozom.

2019. júl. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!