Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rivotrilt akkor is függőséget...

Rivotrilt akkor is függőséget okoz ha csak 1-2 szem 0.5 öset beveszek?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok milyen hatása van. 1-2 db után kialakulhat olyan függőség ami a borzalmas mellékhatásokkal jár amiket írtak?
2019. júl. 28. 22:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, ha megtetszik a hatása, akkor sajnos okozhat függőséget. Aztán nagyon nehéz lesz letenni. Úgy leszel vele mindig, csak még egy szem. Én szedtem egy ideig, de nem a kíváncsiság miatt, hanem nagy lelki gondjaim voltak. Egy szemről indultam!!! Aztán azon vettem észre magam, hogy minden nap be kell vennem, mert nem voltam jól már. Nem sok időbe telt, mire teljesen le tudtam tenni. Elvonási tüneteim voltak. Újra és újra vennem kellett be, aztán negyedeltem és a sok meditációs zenének köszönhetően nagyon nehezen elhagytam. Pedig azt hittem, soha nem fogom tudni. Ha nem muszáj, ne próbáld ki! De ez csak egy tanács!
2019. júl. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*Nem jól írtam, a nem sok időt javítom, sok időbe telt!!!
2019. júl. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Pont most válaszoltam meg csak frontin volt a kérdés. 😊

Akkor már ide is bemásolom:


A függőség úgy alakulhat ki (nemcsakfrontinesetében) hogy most beveszed, és bumm minden tök jó. Csakhogy ettől nem oldódott meg semmi, max alszol egy jót, és nem "nyomnak" a gondolatok úgy. Csakhogy holnap megint új nap, és megint előáll kb ugyanaz a "problémahalmaz" gondolati szinten ami most is.. Ilyenkor ugye vagy másképp lesz megoldva a helyzet, vagy megint valami x-y szert vesz be a használó.


Erre szép lassan jönnek az önigazolások pl (~ hogy nekem ez a nyugalom jár, ~ hogy nem tudok nélküle aludni, ~ hogy ez kell hogy tudjak működni az életben stb) és idővel az ember képes meggyőzni magát arról, hogy nem problémás "valamilyen" tudatmódosító szer állandó rendszeres használata. Aztán mikor a szerhasználatból már súlyos problémák keletkeznek, amiket már nem lehet a véka alá söpörni - akkor szokták beismerni az emberek hogy egyáltalán függők.


Szóval nem az 1 darab bevételétől alakul ki a függőség, hanem akkor ha elkezdesz egyre többször támaszkodni a hatására. (Ami egy idő után kevés lehet, és a tolerancia emelkedése akár más szereke használatához is vezethet..)


A belső lelki állapotod pedig nem fog megoldódni attól ha módosítod a tudatod, hanem csak egy időre "láthatatlanná" teszi a problémát.



Körülbelül ez a függőség kialakulásának útja..


Üdv.


(Egy függő)

2019. júl. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha meg "csak" kíváncsi vagy, (és mondjuk tetszik) akkor fennáll annak az esélye hogy miután megtudtad milyen, kivi leszel más tudatmódosító szerek hatására is (hiszen már egyet ismersz). Aztán ahogy sorra próbálgatod őket előbb-utóbb lehet bejön valami (főleg illegális drogok esetében) amire azonnal rákattansz (mertolyanjó) és puff.., ki is alakult a függőség.
2019. júl. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!