Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 1 darab 0,25ös frontintól...

1 darab 0,25ös frontintól alakulhat ki függőség?

Figyelt kérdés

Mennyire hasonlít egy altató hatására?

Ha iszok rá alkoholt akkor mennyire szedál le ha még nem szedtem előtte soha?


2019. júl. 29. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:

A Frontin hatóanyaga, az alprazolam, amely szorongásoldó, nyugtató-altató, izomlazító és görcsoldó hatású szer.

Egy szemtől nem.

De egy szemre is tilos alkoholt inni!

Nem várt panaszok + a gyógyszer hatása felerősödik.

2019. júl. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kikészít a szakítás, és jól akarom érezni magam.
2019. júl. 29. 17:24
 3/7 anonim ***** válasza:

Értem. Alkoholt akkor is tilos inni rá.

Neked írták ki vagy másé a gyógyszer?

Ha neked írták ki szedd úgy ahogy az orvos mondta, ha nem a Tied ne vedd be. Ez nem alkalmi gyógyszer.

Hány éves vagy kedves kérdező?

2019. júl. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne igyál gyógyszerre! Rúgjál csak be simán a piától.
2019. júl. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy szemtől nem alakul ki, sőt! Ha nem vagy hozzászokva, akkor nagyon is képes lenyugtatni, ellazítani. Akik rendszeresen szedik, azok már nem tudják ezt a hatást kiélvezni. Alkohol se kell hozzá, tényleg ellazít!

Nekem orvos (szájsebész) javasolta, hogy a szájsebészeti műtétem előtt vegyek be egyet (Xanaxot vettem be, de ugyanaz). Tényleg kisimultam, ellazultam tőle, de eszembe nem jutott szedni utána.

Nálad mondjuk más a helyzet, szóval óvatosan!

2019. júl. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ahhoz hogy berúgjak 5 sör kell minimum.

És altatófüggő is lettem, mert nemtudok aludni normálisan már.

19 éves vagyok.

2019. júl. 29. 17:53
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A függőség úgy alakulhat ki (nemcsakfrontinesetében) hogy most beveszed, és bumm minden tök jó. Csakhogy ettől nem oldódott meg semmi, max alszol egy jót, és nem "nyomnak" a gondolatok úgy. Csakhogy holnap megint új nap, és megint előáll kb ugyanaz a "problémahalmaz" gondolati szinten ami most is.. Ilyenkor ugye vagy másképp lesz megoldva a helyzet, vagy megint valami x-y szert vesz be a használó.

Erre szép lassan jönnek az önigazolások pl (~ hogy nekem ez a nyugalom jár, ~ hogy nem tudok nélküle aludni, ~ hogy ez kell hogy tudjak működni az életben stb) és idővel az ember képes meggyőzni magát arról, hogy nem problémás "valamilyen" tudatmódosító szer állandó rendszeres használata. Aztán mikor a szerhasználatból már súlyos problémák keletkeznek, amiket már nem lehet a véka alá söpörni - akkor szokták beismerni az emberek hogy egyáltalán függők.

Szóval nem az 1 darab bevételétől alakul ki a függőség, hanem akkor ha elkezdesz egyre többször támaszkodni a hatására. (Ami egy idő után kevés lehet, és a tolerancia emelkedése akár más szereke használatához is vezethet..)

A belső lelki állapotod pedig nem fog megoldódni attól ha módosítod a tudatod, hanem csak egy időre "láthatatlanná" teszi a problémát.


Körülbelül ez a függőség kialakulásának útja..

Üdv.

(Egy függő)

2019. júl. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!