Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez szerintetek milyen betegség...

Ez szerintetek milyen betegség lehet, vagy az e egyáltalán?

Figyelt kérdés

Az előbb pl. kimentem a konyhába és észrevettem, hogy a fiókban a kanalak közé keveredett egy villa. Először nem pakoltam át a helyére, de miközben mentem ki a konyhából ilyen hülyeségek jutottak eszembe, hogy ha most nem fordulok vissza és teszem a helyére akkor vki akit szeretek megfog halni.


Volt már sokszor ilyen, pl hogy ha nem teszem a helyére a párnát pont úgy ahogy a másik párna áll akkor vmi rossz dolog fog történni. :D De közben tudom , hogy hülyeség de kényszerből mégis megcsinálom. Egyébként pár hónapja sokkal gyakrabban előjött ez, de egy jó ideje már nem éreztem ilyen hülye késztetéseket, de most vmiért megint rámjött. :D Vki tudja mi ez? OCD?

Esténként szokott még elég durva lenni, mielőtt lefekszek többször megnézem, hogy be van e fordítva kulcsra az ajtó (pedig jól tudom, hogy be van...) meg lefekszek az ágyba és eszembe jut valami apróság pl. hogy reggelre nem pakoltam még ki a ruhát amit felakarok majd venni és képes vagyok vissza kimászni és kipakolni...


24/F



2019. júl. 29. 21:33
 1/10 A kérdező kommentje:
Esetleg ami még ezzel függhet össze, az az hogy rengeteget aggódok. Pl. munkahelyi dolgokon, hogy esetleg vmit elrontottam és ki leszek rúgva. Sokszor visszaellenőrzöm magam és az a baj, hogy közben stresszelek és így igazából már rájöttem, hogy ezzel csak növelem a hibalehetőségeket, de nem bírom megállni sokszor.
2019. júl. 29. 21:37
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehet kenyszerbetegseg.
2019. júl. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez bizony kényszerbetegség, ami a szorongás egyik formája.
2019. júl. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

És ezzel mit lehet tenni? El kell menni vele pszichológushoz és adnak rá valami gyógyszert amit életem végéig szednem kellene?


Viszont annyira meg nem durva...

De a szorongásnak meg pl. örülnék ha elmúlna.

2019. júl. 29. 22:00
 5/10 anonim ***** válasza:
Mióta tart ez? Igen pszichológus segíthet. Gyógyszer nem biztos hogy kell.
2019. júl. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Háát úgy kb. 3 éve szerintem. Még egyetem második évében kezdődött kb.
2019. júl. 30. 16:47
 7/10 A kérdező kommentje:
Mikor elkezdtem egyetem mellett dolgozni. :D Lehet túl sok volt a stressz?
2019. júl. 30. 18:17
 8/10 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a munkában is túl aggodsz. Talán ez köszön vissza abban amit írtál. A kényszerességről.
2019. júl. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kényszerbetegség. Sokan szenvednek tőle. Rendesen le tudja fárasztani az embert.
2019. júl. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen. Ez kényszer sajnos. De gyógyítható. Ha szeretnéd, megosztom veled a tapasztalataimat!
2019. szept. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!