Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek előfordulhat,...

Szerintetek előfordulhat, hogy hajlamos vagyok skizofrénára? Nagyon kérlek olvassátok el🙏

Figyelt kérdés

Nem vagyok hipohonder, és nem szeretnék téveszméket felállítani magamban, épp ezért kérdezlek titeket... Mivel tudom, semmilyen felmerülő egészségügyi probléma esetén nem jó a neten keresgélni, de nekem felkeltette a figyelmem egy teszt.... Egy sima maszkos teszt volt, lehet hogy ismeritek (hány oldalán domború, merre forog...).nos hát jól válaszoltam. Tudom ez nem jelent sok mindent, de felkeltette a figyelmem, és utánaolvastam. Elolvastam a tüneteket, és hát elég sok megegyezik mint pl.



1.mindig úgy érzem mintha valaki figyelne, ártani akarna...folyton hátra kell néznem, hogy megbizonyosodjak róla, nem követ senki (pár haverom már szóvá is tette, hogy miért csinálom)



2.sokszor olyan mintha nem én irányítanám a testem, csak úgy lenne, mintha nem is én beszélnék, mintha nem én gondolkodnék, nem én mozognék... Csak mint egy videójátékban, amikor látod a karakteredet, de az nem te vagy - nagyon nehéz leírni, lehet, hogy nem világos így, de elég furcsa (nem szoktam videójátékozni)



3. Nagyon sokszor érzem, hogy összeszedetlenek a gondolataim... Gondolkodok valamin, nagyon mélyen, és azon kapom magam, hogy... Nem is azon gondolkodom, amibe bele merültem és nem is értem hogy hogy és mikor kalandoztam el....



4.sokszor van, hogy pl. Imádom a horrorfilmeken, de mindenki retteg, én meg csak nevetek... Nem tudom miért,vagy nevetek a komoly dolgokon, amin nem kéne, pedig nem szeretnék...



5.néha van, hogy elkezdek valamire odafigyelni, és azon kapom magam, hogy 1 perc múlva nem is figyelek oda, nagyon nehéz megint odafogyelni-ez mondjuk így elég furcsa



6.hallucinálni nagyon ritkán szoktam, de csak olyat, mintha valaki szólított volna, vagy valaki állt volna mögöttem, mellettem, valahol (de csak nagyon ritkán)



7.a hangulatom nagyon gyorsan változik, egyik pillanatban nevetek a barátaimmal, másik pillanatban pedig elegem van belőlük


8.néha ilyen... Kényszermozgásaim vannak (megrándul a kezem pl,vagy az ujjaim, vagy a lábam)


9.ez elég furcsa, de ha elmegyünk pl. Egy több napos suli programra, miután haza jöttünk, és megkérdezik mi volt, hol voltunk, akkor sokszor napokig nem tudok visszaemlékezni, vagy csak egy átlagos héten "kiesik" a tegnapi nap


10.a családom is mondta, hogy mintha más lennék, mintha nem is ismernének...



de mind ezt szinte megszoktam, csak most figyeltem fel rá, eddig nem érdekelt, elvoltam magammal, de most, hogy utánaolvastam, kicsit 'megszeppentem' vagy nem is tudom...



Szerintetek?


16/l



2019. júl. 29. 23:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz megmondani. Inkább kényszeresnek mondanálak, de a kamaszkor is simán csinál ilyesmit. A 2. pontot ismerem, és nagyon szépen leírtad. Deperszonalizációnak hívják. Mentális tünet, az agy trükkje, de önmagában nem veszélyes. Okozhatja szorongás, depresszió, és súlyosabb betegségek is. Én azt mondom, hogy ezt az írásodat, az egészet, így egy az egyben meg kéne mutatnod egy szakembernek.
2019. júl. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp orvossal beszélj erről mert mi ezt nem fogjuk tudni eldönteni csak szakember vagy egy adott ember.
2019. júl. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem nem tűnnek a tüneteid skizofréniának. Ismerőseim között van ilyen beteg. Inkább az idegeid gyengék, vagy a kamaszkori hormon ingadozások okozzák. Próbálj meg szedni egy magas hatóanyag tartalmú B vitamin komplexet /pld. B-MAX/, és ihatsz Citromfű teából is napi 2 pohárral. Erre lehet meg is szűnnek a panaszaid. Jó lenne neked szerves magnéziumot is szedni.
2019. júl. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia. Az én tüneteim is ugyanezek, de én így éltem le az egész eddigi életem. Szóval nálam a kórházban, pszihózist állapítottak meg.
2019. aug. 1. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kb mintha a skizoról elolvastál volna egy cikket 😂
2019. aug. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!