Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vehetek be az antidepresszánss...

Vehetek be az antidepresszánssal egy időben nyugtatót?

Figyelt kérdés

Antidepresszánst és nyugtatót írt fel az orvosom azt mondta felerősödhetnek a tünetek az antidepresszánstól.Ha ez bekövetkezik szedhetek rá nyugtatót de nem üti ki a két gyógyszer egymást?Megkellet volna kérdeznem de sajnos nem jutott ott az eszembe és a tegnapi volt az utolsó rendelése egészen szeptemberig nem tudok visszamenni hozzá illetve antidepi és nyugtató mellé ihatok gyógynövény teákat pl citromfű,borsmenta,kakukk,körömvirág stb?

Nektek jött ki bármilyen mellékhatás az antidepresszánstól? Tudom ha ki is jönnek folytatni kell de belegondolni is rossz hogy 1-2 hétig duplán átélhetem azt amit eddig is nehezen viseltem.



2019. júl. 30. 19:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, főleg, hogy ezeket egyszerre írják ki. Ha nem szabadna együtt bevenni, akkor nem írnák ki a pszichés betegeknek. Amúgy ez csak egy kis logikus gondolkodást igényelt volna.
2019. júl. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Én kidobnám a francba az egészet amíg nem lesz nagyobb bajod tőle. Vegyél be nyugtatót is mindenképp kombóban adják. Klassz lesz arra is rászokni. 😝 nem gondolkoztál el azon mennyire gá az az orvos aki felír neked egy cuccot amitől brutal szarul lehetsz úgy hogy több mint egy hónapig el sem tudod érni. Magyaran felőle fel is fordulhatsz. Keresnek másikat és nem kezdenék drogozni, akkkr sem ha legális. Az életbe nem vennek be olyan cuccot amit úgy ajánlanak, hogy pár hétig sokkal rosszabb lesz de majd hozzászoksz. Épp eszű ember ilyet nem vesz be! Olvastad a mellekhatásait? Én is szarul vagyok de legalább tudom mitől. A frontint velem is etették egy darabig. Alig bírtam abbahagyni. Semmit nem használt. Értelmetlen agypusztítás.
2019. júl. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen tudom hogy így logikus de nekem mindig kell egy plusz megerősítés nagyon szorongok még azon is ha dörög miközben én kint vagyok az utcán.

Tudom hogy nem jó a gyógyszer nem szívesen kezdem el de az sem jó hogy az utcára se merek kimenni.

2019. júl. 30. 19:47
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

2-esre ne hallgass.

Segíteni fog, az AD másképp fejti ki a hatását, a nyugtató az AD mellékhatásai ill felerősítő hatása (első 2-3 hét) miatt kell. Utána csökkenteni tud. Nyugtató AD nélkül viszont csak időhúzás.

2019. júl. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Egyszerre vegyem be a kettőt vagy legyen egy kis szünet köztük 1-2 óra kb? Mondta az orvosom mit hogy kell de rá sem tudtam igazán figyelni annyira kavarogtam a gondolataim.
2019. júl. 30. 23:23
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
Lényegtelen. Én egyébként azt csináltam, hogy a nyugtatót 2-3 részre osztottam el a napon és mindig akkor vettem be, amikor nem voltam éppen toppon. Pár órát hat csak ugyanis és elég gáz, ha akkor pont nem, amikor kéne.
2019. júl. 31. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kicsit émelygek az antidepresszánstól enyhe hányingerem van mivel lehet ezt enyhiteni?
2019. júl. 31. 08:31
 8/11 anonim ***** válasza:
58%
Hányingerre b6 vitamin, vagy gyömbér jó. Gyógyszer is van rá.
2019. júl. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

Egyre jobban hangzik. Szedd az antidepit amitől rosszul vagy. Ezért szedj nyugtatót, hogy ne legyél annyira rosszul. És a hanyingerre szedj valami hanyáscsillapító gyógyszert is amit szintén az antidepi okoz. Ezt sajnos a végtelenségig lehet fokozni. Logikus szedni az antidepit. :D Bocsi de ez egy tragikomédia

Feltételezem egészséges fiatal vagy. Tudom, hogy nehéz de sokkal jobbat tenne egy kör futás este. Attól nem lenne semmi bajod.

2019. júl. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó látszik, hogy fogalmad sincs az egészről.

Csak eleinte kell szedni, 4-8 hét után hat az antidepi és akkor már nem kell nyugtató sem.

2019. júl. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!