Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez azt jelenti hogy selejtes,...

Ez azt jelenti hogy selejtes, gyenge ember vagyok?

Figyelt kérdés

Úgy érzem hogyha valami nagyobb baj, tragédia, betegség, erőszakos esemény történne azokkal akiket szeretek, vagy velem, akkor azt nem bírnám ki és öngyilkos lennék.

23 éves létemre 5 éve ott van egy heg a csuklómon, 18 évesen eret vágtam de nem sikerült csak csöpögött, 21 évesen egyik ismerősömmel iszogattunk, megittam egy teljes nagyüveg vodkát, rá beszedtem pár szem frontint, de nem haltam meg csak “távozott”, felül.. Szóval fogjuk rá hogy volt már pár kisérletem..

11 éves koromtól foglalkoztat az öngyilkosság és ha valami nagyobb gond történik a családommal szerintem meg fogom tenni. :(

Ez azt jelenti hogy én egy evolúciós zsákutca vagyok? Nincs értelmem?

23/L



2019. júl. 31. 10:21
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és kisebb dolgokat is úgy reagálok le mintha ez lenne a világ vege, nagyon könnyen sirok, főleg a zene van ram nagy hatassal, mentális beteg is vagyok amugy..
2019. júl. 31. 10:24
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Nem vagy selejtes gyenge ember! Ezt nagyon gyorsan felejtsd el! Te egy értékes szerethető ember vagy mint mindenki más! Hagyd abba ezt a negatív gondolkodást nem kell ilyenekre gondolni hogy tragédia baleset betegség mert csak bevonzod magadnak. Inkább kezdj szép dolgokra gondolni hisz annyi minden van még amit meg kell élned. Arra a hegre meg tekints úgy mint egy emlékeztető hogy van még helyed a földön hiszen nem jött össze amit akkartál nem véletlenül. Soha sem késő megváltozni.
2019. júl. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Egy 11 éves gyereknek hogyan juthat eszébe az öngyilkosság? Mi történt akkor?


Most 23 vagy. Mit csinálsz? Tanulsz? Dolgozol? Párkapcsolat?


Voltál már pszichiáternél?


Minden élet értékes, de tartalommal csak te magad tudod feltölteni. Mi a célod, a halálvágyon kívül?


Mindenki ragaszkodik a családjához, de a te hozzáállásod nem normális sajnos.


A szüleid, környezeted tud ezekről az érzéseidről? Beszéltél valakinek ezekről?

2019. júl. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Az öngyilkosság a bátorság jele. Semmiképp sem gyengeség. Azok mondják hogy gyengeség, akiknek semmi problémájuk nincsen,vagy ha van is,nem annyi mint azoknak akik az öngyilkosságot válasszák az életben maradás helyett.
2019. júl. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Érzékeny ember vagy, nem selejt.
2019. júl. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Öngyilkosság? Szerintem ez is egy természetes reakció erre a halom trágyára ami körülvesz minket. A szüleim végigdolgozták az életüket és csak annyit értek el, hogy felnevelték a három gyereküket. Közben teljesen kiégtek, és még mindig éveik vannak a nyugdíjig. Én 29 vagyok, magyar viszonylatban jól keresek, de öt év munka után még mindig alig van valami megtakarításom. Új autóra elég lenne, de sosem lesz saját lakásom, soha nem leszek független, sosem járhatom a világot. Nem tehetem meg hogy kiveszek egy-két hónapot... A munkahelyen ezt senki nem támogatná... Ha gyereket akarok, ugyanazt az életet kell leélnem mint amit a szülők választottak. Aztán a gyerekeimnek is ugyanazt amit most nekem. :) Elmehetnék külföldre, de ez is egyfajta öngyilkosság. Megszakítod az eddigi életed, elismered, hogy eleged van belőle. Igazából sokszor nincs erőm semmihez. Értelmetlen az egész...
2019. júl. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

Az öngyilkosság alapból egy hülyeség, én sose értettem... Ha rákos lennék vagy ilyen gondolataim lennének, inkább tennék még valamit az utolsó időmben pl fegyvert fognék a kezembe és leapritanám azokat akik megérdemlik, a sok bűnöző tetűt akiket a törvény nem ér el mert jó pénzt fizetnek, de a golyót nem tudják megvenni :)

Ez az én véleményem

2019. aug. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az öngyilkosság szerintem nem gyengeség vagy erősség kérdése, ez egy döntés amit az ember meghoz a saját tapasztalatai érzései alapján. Én személy szerint nem értek egyet az öngyilkossággal, de nem tartom gyenge embernek azt aki erre a döntésre jut. Én magam hála az égieknek nem éltem meg olyan rettenetes dolgokat, nyilván mindenkinek vannak nehezebb időszakai, ahogy nekem is, de ezek általános nehézségek ha lehet így mondani. Mivel én magam tudom, hogy ez nem megoldás a problémáimra képes vagyok elképzelni azt is, hogy mennyire szélsőséges állapotban kell lenni ahhoz, hogy bárki erre a döntésre jusson, de ez nem gyengeség csupán egy meglehetősen rossz és visszafordíthatatlan döntés. Senki nem úgy jön a világra, hogy rögtön meg is akar halni így az, hogy evolúciós zsákutca lennél eleve kizárható, ezt általában a környezeti hatások és az illető mentális állapotának együttes hatása okozza, de mindig van rá ok, hisz ok nélkül senki nem érez így. Ezt egy jó pszichológussal fel tudod tárni és meg tudod érteni magadban az érzéseket ami talán segít abban, hogy racionálisabb döntéseket hozz.
2019. aug. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is selejtes vagyok, bár szántszándékkal még nem próbáltam megölni magam... Még egyelőre nem is akarom. De ha most hirtelen megtudnám, hogy csak 1-2 napom van hátra, nem törnék ki hisztirohamban, mivel jelenleg fogalmam sincs hogy mit kezdjek magammal, és semmi életkedvem sincs.

F

2019. szept. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!