Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kezdjek a stresszel,...

Mit kezdjek a stresszel, szorongással? Egyre elviselhetetlenebbé válik.

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Több, mint egy éve járok pszichológushoz szorongással, pánikroham jellegű rosszullétekkel. Egy ideig tűrhetőek voltak, viszont júniusban volt egy rosszullétem, ami mindent megváltoztatott. Évzáró előtt pár órával találkoztam egyik barátnőmmel, vele töltöttem az időt. Végig szorított a torkom és végül hánytam is, emiatt az évzárón nem vettem részt. Azelőtti napokban nem is ettem, mert nem volt étvágyam, ami eléggé gyakori. Ezután 3 hétig ment a hányás, étvágytalanság, ordítva zokogtam mert féltem hogy le fogok fogyni, és úgy fogok kinézni, mint egy anorexiás (160 cm vagyok és 45 kg szóval indokolt a félelmem), kórházba kerülök, stb.

Nem merten egyedül kimenni az utcára, mert féltem, hogy megint rosszul leszek, és enni is alig mertem.

Végül a pszichológusom elküldött az ügyeletre, ott kiderült hogy refluxom van. Írtak fel gyógyszert, azóta nem hánytam, de iszonyatos hányinger és torokgombóc érzése még mindig jelen szokott lenni, főként amikor félek. Egyedül nem merek utcára menni, főleg városba. Jelenleg diákmunkán vagyok ahol anya is dolgozik, vele csinálok mindent, de így is annyira stresszelek, hogy minden egyes reggel hányingerem van és fullasztó torokgombóc érzésem. Végül elsírtam magam, így valamennyire megkönnyebbültem, de következő nap megint számíthatok erre. Teljesen kivagyok készülve, rettegek mi lesz velem így, iskolába szeretnék járni szeptembertől és normális életet élni.

Hátteremről annyit, hogy anyával jó kapcsolatom van, olyan hogy ,,apa" számomra nem létezik (nem ismerem), vannak barátaim, igaz nem olyan sok de én nem is vágyom többre, és közel 1 éve van egy jól működő, boldog párkapcsolatom.



2019. aug. 2. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Két könyvet olvass el szerintem. Az egyik Orvos-Tóth Noémi örökölt sors, a másik Mark Wolynn örökölt családminták. Pont neked valóak. Nagyjából ugyan azt a témát dolgozzák fel mindketten, de mégis más a két könyv.
2019. aug. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Keress rá a reflux diétára és tartsd be amíg nem leszel jobban mentálisan. Sajnos ezt a betegséget magadnak csinálod a stresszel. A pszichológusoddal nem beszélgettek arról mi váltja ki ezeket az erős stresszes szituációkat? Mert a hanyinger és a rosszillét már csak ennek a következménye. Aztán persze attól félsz, hogy rosszul leszel. Ördögi kör. Pedig a saját gondolataidtól leszel rosszul és betrgíted meg magad. Mikor a barátnőddel voltál mitől féltél? Erre hasznos lenne választ találni? Egyébként hasonló gondokkal küzdök csak a saját okaimat ismerem. De az megdöbbent, hogy már 17 évesek is itt tartanak. Nekrm akkoriban még semmi bajom nem volt. Pedig apam lelépetz anyám meg bantalmazott. Szoval ilyen szempontból rosszabbul álltam.
2019. aug. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem eszel az stresszes szituban még jobban kicsinálja a gyomrod. Egyél....ez fontos! Többször keveset. Legyen nálad ropi, pogácsa vagy valami hasonló dolog. Egyél ilyenkor pár falatot. A fehérakác tea is jó a refluxra. A citeomfű meg nyugtató és jó a gyomoridegessegre is ezekkel próbalkozz hátha jobb lesz fizikailag.
2019. aug. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 lol12334 ***** válasza:
Remélem jobban vagy
2020. júl. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!