Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elvesztegettem a legszebb...

Elvesztegettem a legszebb éveimet. Fel lehet ezt idővel dolgozni?

Figyelt kérdés

Tudom szánalmas lesz amit írok. Sajnos egy mélyen vallásos jehova tanúi családban nőttem fel. A szüleim nem nagyon engedtek sehova, nem nagyon engedtek barátkozni a "világiakkal". Emiatt mindig voltak beilleszkedési problémáim illetve folyamatos cikizések,bántások az iskolákban. Középiskolás lehettem amikor bekötötték hozzánk is az internetet. Nem volt egy túl boldog gyerekkorom és elég hamar beszippantott az online játékvilág. Volt hogy reggeltől késő estig ültem a számítógép előtt. Sajnos nekem ez egy olyan "örömforrás" volt amit a való életben nem kaptam meg. Ez a játékfüggőség sokáig kitartott nálam. Kb elhanyagoltam mindent ami fontos, csak azért, hogy az online világban sikeresebb legyek.Folyamatosan azt hallottam otthon, hogy elég egy érettségi meg hogy az egyetemen "elzüllenek" a fiatalok. Tudom, hogy ez egy baromság de amikor benne vagy a vallásban, fiatal vagy ráadásul a szüleidtől hallod ezt...Így nem is nagyon készültem a suli alatt a továbbtanulásra. Érettségi után egy nappali OKJ képzésen tanultam tovább. Ezzel a szakmával nem sikerült elhelyezkednem. Innen kezdődik a legszánalmasabb rész.A sikertelen állásinterjúk miatt(talán) ujra a számítógép előtt kötöttem ki. Mindig csak halogattam az álláskeresést. Durván játék (MMORPG) függő lettem ebben az időszakban. Mivel otthonról nem dobtak ki, nekem ez a helyzet sokáig nagyon kényelmesnek tűnt. Csak ültem a négy fal között éveken keresztül tudomást sem szerezve a való világról, csak ritkán mozdultam ki.IRL barátaim nem voltak. Ez az időszak a 26. születésnapomig tartott.Akkor mélyen elgondolkoztam azon, hogy mennyi mindent nem éltem át.Ráadásul már közelebb vagyok a 30-hoz mint a 20-hoz. Mennyi minden kimaradt az életemből és az is tudatosult bennem, hogy sehol se tartok még.


Azóta lett munkám és igaz, hogy még mindig a szüleimnél lakok de legalább már tudok félrerakni illetve anyagilag picit besegítek itthon. Tervben van az elköltözés egyébként.


Amikor 26 évesen lényegében egy üres önéletrajzal odaállsz a munkáltató elé az picit furán jön ki. :(

Egy biztos: a számítógépes játékoktól azóta gyomoridegem van. Nem tudom, hogy lesz e valaha normális életem. Maga a tudat, hogy ennyi időt elpazaroltam az életemből, nem tapasztaltam meg dolgokat és már nem itt kéne tartanom, ez totál felemészt. Van, hogy egész nap ezen rágódom. "Bárcsak ne lettem volna ilyen felelőtlen." Oké, hogy fiatal koromban meg volt kötve a kezem, nem barátkozhattam a valláson kívül, de ezt a 7-8 évet amit már ateistaként éltem meg, nagyon elszúrtam. Szerintem a legszebb éveimet dobtam a kukába és ezt nem adhatja már vissza senki és semmi.



2019. aug. 3. 22:10
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem meg ne így fogd fel ezt!


hanem úgy, hogy ezáltal nem csak a jóról maradtál le, de sok rossztól is megmenekültél és megvédett a jó Isten!


Neked ezt adta a sors, ezen már nem tudsz változtatni, viszont még fiatal vagy, még előtted az élet és nem maradtál le semmiről!


Még tanulhatsz, még mehetsz egyetemre is, még bármit csinálhatsz, de ne emészd magad, mert az semmin sem változtat!


És nyugodj meg, nem csak te vagy az egyetlen, aki elcseszte az életét, de te még változtathatsz rajta!

2019. aug. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne így fogd fel! Még rengeteg időd van egy csomó új dologra. Most,h már te irányítod a saját életedet,tervezed a költözést,a saját lábadra állsz,megnyílik majd előtted a világ.

Szerintem nagyon jó úton haladsz. Eleve már belátod,h mi volt a problémáid forrása. A másik;h tanulni sosem késő;munka mellett akár levelező tagozaton is szerezhetsz diplomát. Ismerek olyat,aki 40 évesen végzett fősulit.

A lényeg,h ne add fel a vágyaidat,haladj a kitűzött célod felé,ismerj meg új embereket. Lesznek majd új barátaid is,és mivel már elég érett vagy,ezek úgy gondolom,életre szóló barátságok lehetnek majd.

Még nem vagy lekésve semmiről.

2019. aug. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

Ateista lettél. Az első nagyon fontos dolgot meglépted.


Légy kicsit optimistább. Én speciel 39 évesen rengeteg kudarc, gyógyszerfüggőség, betegség után most építem újra az életemet.

2019. aug. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%
Még lehetsz sikeres, boldog, stb, de az elveszett éveket már nem kapod vissza és nem tudod bepótolni sem.
2019. aug. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A "legszebb évek" nem egy adott életkorhoz kötődnek, ez marhaság. Azok a legszebb évek, amik a legboldogabbak, legtartalmasabbak, ez meg rajtad múlik. Ne bánd, ami elmúlt, tökmindegy. Koncentrálj a jelenre és a jövőre.
2019. aug. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy . viszont egy gond van vele hogy 26 évesen nem vesztettél el semmit. Bármit megtehetsz.


Én 36 vagyok se érettségim, se szakmám, se munkám és szűz vagyok. Szerinted akkor ki mit veszitett és kinek mire van még esélye.


Szóval hagyd abba a hisztit és csináld azt amit szeretnél.

Élj! Ha nem teszed akkor valóban elvesztegeted az időt, és késöbb nagyon fogok utálni magad.

2019. aug. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
38%

#6


36 évesen még tényleg szűz vagy? Vagy ezt csak poénnak írtad oda? F/N vagy?

2019. aug. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem tekints a jövőbe. :)

Ateistaként örülök, hogy te is az lettél - a világi élet sokkal több lehetőséget tartogat, és itt nem olyasmikre gondolok, mint a pia meg a drog. Azok tényleg rosszak.


Sok sikert kívánok a továbbiakban! ^^

2019. aug. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is 26 éves vagyok és sajnos én is elvesztegettem jó pár évet az életemből, tudom milyen borzalmas érzés azzal szembesülni minden egyes nap, hogy sehol sem tartasz az életben. Én szeptemberben fogok kezdeni levelezőn tanulni, és remélem most már jobb irányt vesz az életem.

Fel a fejjel! :)

2019. aug. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!