Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elég durva önértékelési...

Elég durva önértékelési problémákkal rendelkezem, amit orvosolni szeretnék. Tudnátok valami módszert ajánlani?

Figyelt kérdés
Elég komplex egy szituáció, ugyanis tudom, hogy nem nézek ki rosszul. Vagyis az önértékelési problémám nem a külsőmből fakad, inkább a mentális képességeimből. Bármennyire is fényeznek mások, kevésnek látom magam. Nálam ügyesebb embere mellet folyamatos kisebbségi komplexusom van. Úgy érzem egy nagy rakás sz*r vagyok, aki semmire sem képes. Hiába van egy teljesen jó párkapcsolatom, mégis az önértékelésből fakadó problémáim rávetülnek, emiatt vagyok bizonytalan, pedig semmi okom nincs rá. Emellé erős birtoklási mánia és ragaszkodás társul. Konkrétan ha egy kicsit nem velem foglalkozik jön a levertség és az attól való félelem, hogy mással jobban érzi magát. A párom az életem, körülbelül az egyedüli dolog ami érdekel, más téren nemtörődömmé váltam. Mégis ő is szenved attól hogy én szenvedek magam miatt. Orvosolni szeretném, ám orvost nem szeretnêk felkeresni. Inkább könyveket, módszereket várok, amivel az önismeret fejleszthető, vagy az önértékelés korrigálható.

2019. aug. 5. 08:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Keress olyan hobbit, amiben sikereket érhetsz el. Tanulj valami újat, ami biztos, hogy menni fog (ne kezdj túl nehéz dologba, ami esetleg kudarcot okozna).

A féltékenységre nincs konkrét tippem, kicsit engedd szabadon a párodat, és bízz benne! Keresd Te is más emberek társaságát, ahogyan ő is. Próbálj picit önállóbb lenni!

Jó ötlet valamilyen személyiség fejlesztő könyvet venni. Nézz körül a könyvpiacon, biztos van több témában is. Sok sikert!

2019. aug. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket!

Jó pár önbizalommal foglalkozó könyvet gyűjtöttem össze magamnak, amikbe sorra bele fogok lesni.

Viszont ami a hobbit illeti az már kicsit problémásabb, ugyanis nagyon kevés dologba van kedvem belekezdeni. Talán erőltetnem kellene kicsit.

2019. aug. 5. 11:01
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagy baj, hogy semmi nem érdekel, csak a párod. Egy idő után nem fogja tudni elviselni a nagy ragaszkodást. Menjetek programokra, színházba, kirándulni stb. biciklitúrákra, evezni, csináljatok programokat, ne fojtsd meg a nőt. Mellett ebben az esetben két t.
2019. aug. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igyekszem közös progtamokra elrángatni, csak ő se valami kimozdulós típus. Meg van a közös időtöltésünk, ami adott esetben a gamelés, de egyszerűen nem bírom ki, ha másra figyel. Igyekszem leplezni, de nem vagyok jó az érzelmeim palástolásában.

Mellesleg állítása szerint őt nem zavarja, hogy ilyen ragaszkodó vagyok, hanem bizonyos szinten megnyugtatja, mert tudja, hogy sosem árulnám el, de... Akkor is. Márcsak magam miatt is változtatni akarok.

(Mellesleg lány vagyok, szóval esetünkben rendhagyó a dolog. Mármint általában fordítva szokott lenni, ugye...)

2019. aug. 6. 09:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Gondold végig, miből ered ez az önértékelési hiányosság: biztos a szüleid voltak maximalisták, csak a tökéletes teljesítmény felelt meg nekik. Ajánlott olvasmány: [link]
2019. szept. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!