Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem emlékszem semmire...

Miért nem emlékszem semmire szinte?

Figyelt kérdés
Sokszor van úgy, hogy valaki megkérdezi egy múltbéli dologról, hogy mit gondoltam/éreztem akkor és nem tudok rá válaszolni, mert nem emlékszem. Ezen felül az egész életemre is csak részletekben. A fontos dolgok megvannak, a fontos emberek is, sőt meglepő módon a kevésbé fontos emberk is, viszont cselekvést tekintve egyszerűen nem emlékszem kb semmire sem. Múltkor a családdal beszélgettünk és szóba jött hogy egy rokon hogy viselkedett amire emlékeznem kellene mert már legalább 10 éves voltam akkor és arra emlékszem is hogy mindig megjegyezte mindenki ezt hogy hogy viselkedik, de magára a konkrét dologra egyáltalán nem emlékszem. Szerintetek mitől lehet ilyen "szelektív" a memóriám?
2019. aug. 5. 15:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Ugy vettem észre h legtöbb ember inkább folyamatokra emlékszik, néhány meg "pillanatokra" igaz arra rrészletesen. A pasim is ilyen, de egyébként nagyon okos tehát ez csak "másféle" memória, nem butaság. Egyszer azt olvastam h utisztikus tünet is lehet, de ehhez nem értek, valóban így van-e.
2019. aug. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Autisztikus, bocs.
2019. aug. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!