Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen pszichológia magyarázat...

Milyen pszichológia magyarázat van arra, hogy sokan azt állítják láttak már szellemet?

Figyelt kérdés

Nem hiszek a természetfeletti dolgokban, de olyan sok ilyen sztorit hallottam mostanában hogy kezdek kételkedni.


Pl. A szüleimnek régen egyszerre jelent meg egy halott ember "szelleme" az udvaron.

Unikatesóm pedig kiskorában egy láthatatlan bácsival beszélgetett és amikor megmutatták neki a halott nagyapja fotóját azt állította hogy ő volt az pedig korábban nem látta a fotót.


Stb


Létezik ezekre magyarázat?


2019. aug. 5. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Létezik. Amikor egy szerettünk meghal,akkor a tudatalatti így dolgozza fel a történteket. Minthogyha még mindig itt lenne velünk de valójában nincsen. Ez egy pszichotikus állapot ami átmeneti és stressz váltott ki. Tehát elmúlik. Az hogy valaki rendszeresen szellemeket tapasztal az vagy pszichotikus beteg vagy skizofrénia. Amikor a szellemtáblával idézünk szellemet akkor nem a szellemmel beszélgetünk hanem egy olyan transz állapotba kerülünk ahol a tudatalattival beszélgetünk. Semmi paranormális dolog nincs a háttérben.
2019. aug. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Elhiszem, hogy van ilyen én is ezzel szoktam érvelni. Viszont az említett példák nem ilyen egyszerűek. A szüleim estében apám nem ismerte a halottat, hogy láthatták egyszerre ketten?


A kislány pedig 10 évvel a nagyapja halála után született, hogy láthatta ha korábban nem látta a fotóját?

2019. aug. 5. 16:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Na most, az a helyzet, hogy a materialista tudomány mindenre rá tud húzni valamilyen magyarázatot, amely sok esetben hajmeresztőbb, mint az úgynevezett paranormális és misztikus magyarázatok, amelyek bármilyen furcsa, de magát a valóságot jelentik.


Valóban létezik tudatalatti, de amikor az előbb elolvastam ezt a dolgot, azt hittem, hogy eldobom a fejemet.

Ez kb. olyan, mint amikor ufo-észlelésekre, amiket ráadásul többen is láttak, azt mondják, hogy biztosan szentjánosbogarakat láttak, vagy esetleg a szemük káprázott. Értem én, hogy valaki materialista, de azért ennyire nem kéne lefeküdni a materialista tudománynak. Az ember inkább higgyen a saját szemének és a józan eszének! Egy dolog csak addig természetfeletti, amíg meg nem ismerjük a tulajdonságait, és el nem fogadjuk a valóság részeként.


A szüleid és a rokonod valószínűleg valódi kísérteteket láttak vagy érzékeltek valamilyen formában. Csak azt nem tudom, hogy az eltávozott lelkek, ha ott is vannak és kötődnek oda, ahol fizikai életükben éltek, akkor miért és hogyan sűrűsödnek be annyira, hogy már fizikai szemmel is észlelni és érzékelni lehessen őket. Vannak erről könyveim, és lehet, hogy konkrétan ez is benne van valamelyikben.

2019. aug. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
De ha kérdező tényleg annyira nem hiszel ezekben a dolgokban, akkor az is teljesen rendben van, de én ezt a magyarázatot tudom rá adni.
2019. aug. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!