Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Autista/aspergeres lennék a...

Autista/aspergeres lennék a leírt tünetek alapján?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban sokat bántottak, és rengeteg dologtól féltem, úgyhogy ezt a félelmet repetitív mozgásokkal vezettem le. Sokszor kinéztek emiatt általános suliban, de mivel szégyellem, ezért igyekeztem elnyomni, csak néha nem ment. A fejemet sokszor addig forgattam jobbra balra, ameddig nem éreztem azt a kielégült érzést, hogy már elég. Ezekhez általában mindig egy kényszergondolat társult. Után elmúlt és a figyelmem serdülő koromban máshová fókuszált, lettek barátaim, nagyon jól tudtam szocializálódni, első kapcsolatom, nem igazán voltak tüneteim egészen huszonegy éves koromig. Volt egy nagyon extrém stressz-időszakom, ami miatt ismét előjöttek ezek a repetitív kényszercselekedetek, és kényszergondolatok. Ún "stimmingelek", amikor megjelenik egy szorongató kényszerkép, emlékkép, tehát fel és le emelem a karomat, ameddig úgy nem érzem, hogy már elég. Sokszor olyat érzek, hogy képtelen vagyok információt feldolgozni, bármit olvasok, és bármennyire érdekel, mintha az agyam képtelen lenne befogadni, mert mintha túl sok információnak tűnne. A beszédem néha nagyon lassú, mert hosszabb ideig keresem a legkifejezőbb szavakat. Gyakran pislogok kényszeresen.

Amúgy normális vagyok, képes vagyok szocializálódni, és nem tudom, mennyire illene rám az asperger.

De nekem eléggé gyanús.

Vagy ezek simán lehetnek tünetei a szorongásnak, ocd-nek? Mert az a fura, hogy volt egy időszakom, amikor egyáltalán nem volt ez jellemző.

Mit gondoltok?


2019. aug. 8. 01:25
 1/4 anonim válasza:
Az autizmus, az asperger olyan, mint egy színSKÁLA rengeteg változata és fokozata van. Itt nem fogsz kielégítő választ kapni. Szerintem elmegy annak is, enyhébb asperger szindróma. Inkább fordulj szakemberhez.
2019. aug. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem meg az OCD a legesélyesebb, ugyanilyen tüneteket produkálok én is ezzel a diagnózissal, pedig neurotipikus vagyok. Semmi olyat nem írtál, amiből arra következtethetnék, hogy Aspergered van, legfeljebb a Tourette-nek lehetne köze az általad leírtakhoz. De ha gondolod, kérhetsz szakvéleményt.
2019. aug. 9. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ahogy előttem írták már, az Asperger annyira szerteágazó, hogy itt nem fogsz megnyugtató választ kapni, mindenképpen szakember kell ennek eldöntéséhez, aki szintén nem fog tudni gyors választ adni. Tudtommal az Asperger egyik fő tünete a szocializálódási készség különböző mértékű hiánya, úgy tűnik, nálad ezzel nincsen gond, emiatt másra tipplenék, de nem vagyok szakember.

Mindenképpen javaslom a tesztet elvégezni, hogy lásd a további utad. Sok sikert!

2019. aug. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Csináltam egy tesztet és az jött ki, hogy neurotipikus (tehát egészséges)
2019. aug. 11. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!