Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy hormonzavar mennyire...

Egy hormonzavar mennyire képes a gondolkozást, érzelmeket befolyásolni? 38/N

Figyelt kérdés

Ugyanis ez valóban igaz, hogy a lelki gondok okozhatnak testi betegségeket is, de egy hormonzavar, ami elvileg szervi probléma okozhat e lelki gondokat? Gondolkozásra kihat e? Van összefüggés?


Tényleg olyan válaszoljon, ha megkérhetnélek Titeket aki ért is hozzá és nem csak találgat? Több korombelinek is van hormon problémája és azt látom náluk is jellemző a negativitás, ezek mellett szinte mindegyikünk egyedül van, pár nélküli, család nélküli. Arra vagyok kíváncsi ezeknek van e közük egymáshoz. Hormonzavar is alakulhatott e ki lelki bajból? Vagy valami mástól alakult ki a hormonzavar és az okoz leli problémát?



2019. aug. 9. 19:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Akkor amiket biztosan tudok:

* a depresszió mögött állhat szerotonin-hiány (nem feltétlen van szervi oka a depressziónak, de lehet),

* pajzsmirigy-alulműködés okozhat levertséget, depressziót (szintén a hormonproblémák miatt),

* a stressz okozhat pajzsmirigy-túlműködést,

* a meddőségi kezelés során alkalmazott hormonok is okozhatnak lelki feszültséget.


Nem írtad, hogy pontosan milyen hormonproblémája van azoknak, akiket ismersz, én ezekről a variációkról tudom, hogy befolyásolják az ember érzéseit.

2019. aug. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Leszögezem nem vagyok orvos, "csak" egy "beteg" azért idézöjel, mert nem szeretek betegként tekinteni magamra a tények ellenére sem.

Nem csak a hormonjaid, hanem az anyagcseréd is képes megváltoztatni a gondolataidat. Depressziót, szorongást, fobiákat, pánikbetegséget, fobiákat, negatív gondolatokat, skizofréniát és esetleg kényszer gondolatokat is tud okozni (olyan gondolatokat, amikre az illetö nem akar gondolni, de ez nem megy önhibáján kívül és már az életét nehezítik meg ezek a kényszeresen betörö gondolatok).


Ha bármit tapasztalsz mindenképp szakorvosra van szükséged és az ö feladata kivizsgálni illetve ha egyértelmű a helyzet, akkor tünetekböl eldönteni, hogy fennáll e szervi probléma, vagy életviteli gondrol van szó.


Tehát igen, a szervezetedben lejátszódó, néha rosszul müködö folyamatok befolyásolják a gondolataidat, sör akár részben még azt is meghatározzák milyen vagy. Így lehet pl egy nagyon kedves emberböl elviselhetetlen, zsémbes ember..

2019. aug. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! Pontos megnevezését én sem tudom az ő hormon zavaruknak, de a tünetek hasonlóak az enyémmel. Nekem is van papírom róla, mert elég ijesztőek voltak a tünetek, hajhullással, hangulat és étvágy ingadozással kezdődőtt, amit én nem vettem komolyan, aztán mondhatni idővel elszabadult a pokol és rohantam rémülten a nőgyógyászhoz, akkor derült ki, hogy nem rákos vagyok, amitől rettegtem, hanem hormon zavarom van. A lelki dolgok nagyon nem változnak, de a hormonok be lettek állítva, ez jó, de ha nem szedem rá a hormonokat újra felborul a rendszer. Lehet e ebből meggyógyulni? A hormonokkal mit lehet kezdeni? Ha pozitív változás történne az életemben volna esélyem rá, hogy a hormon vissza álljon a rendes működésre? Vagy már késő? Mondjuk ha lenne egy kiegyensúlyozott párkapcsolatom, boldognak érezném magam, az elég komoly lelki pozitívum változás lenne. Tudna ez hatni a hormonokra? Egyébként hozzáteszem édesanyám halála után kb. 3 évre rá borult fel a hormonom, lehet korábban már, csak én nem vettem észre a jeleket.
2019. aug. 9. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!