Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy ennyire erős szorongásom van, amikor meg kell hoznom egy-egy döntést?

Figyelt kérdés

Teljesen használhatatlanná válok döntési helyzetekben. Kezdetben ez csak a nagyobb horderejű dolgokat érintette, de most már ott tartok, hogy mikor azon gondolkozom reggel, hogy melyik pólót vegyem fel vagy mit főzzek, sokszor az is erős szorongással jár. A nagyobb dolgokkal meg hónapokon át küszködök.


Legrosszabbak pedig azok a dolgok, amik kivisznek a komfortzónámból, és bejön a képbe, hogy "mit fognak szólni mások". Ez nagyon erős szorongást vált ki bennem. Van, hogy rá akarom venni magam, hogy elmenjek valahova, ahol új emberekkel lehetne ismerkedni (mint pl egy gólyatáborban), és tízszer meggondolom magam. Volt, hpgy epindultam valahova, de fél óránként megálltam és megfordultam. A vége az szokott lenni, hogy magamra erőltetem, hogy elmenjek az adott helyre, de mindig nehezen szülöm meg. Igazából olyan, mintha a szorongó énem és a kalandvágyó énem versenyezne. De talán inkább csak arról van szó, hogy valojában olyanokat erőltetek magamra, amiket annyira nem akarok, viszont úgy érzem, muszáj kimozdulnom, mert különben pl sosem lesz kapcsolatom.


2019. aug. 10. 13:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Generalizált szorongás a neve, és van egy kis perfekcionizmusod, meg megfelelési kényszered is. Értek valemennyire a témához, de most túlságosan melegem van, hogy belemenjek. Vagy olvasgass a témában, vagy pszichológus.
2019. aug. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nö vagy férfi vagy?

Irreleváns, csak kíváncsiságból érdekel.

2019. aug. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

En mindenkepp keresnek egy szakembert.

Viszont nagyon fura h bki bmit mondhat,de en is ennyire tudtam szorongani. Aztan elkezdtem b vitamin complexet szedni es nagyon durvan meglepodtem mert minimalisra csokkentette a nagyon eros szinte oruletbe kergeto szorongasom....aztan nem reg lealltam vele es ujra elojott a nagyon eros szorongasom.ugyh ujra elkezdtem a b vitamim complexet+a citromfu teat es jobban vgyk. Fura h mikre kepes a vitamin hiany is....amugy ha veszel is b vitamin complexet en a helyedbe a patikaba kernem 100 szemes bioextra 1000 ft. Elegge megeri. Nem ugy mint pl a dm-esek.ott sokkal dragabbak es kevesebb is van benne. Amugy viszont az En erod nagyon eros es ez jo hiszen sokszor letudod gyozni magad,es a szorongasod ugyh ehhez gratulalok. :) ha felkeresel 1 szakembert mindenkepp azerine ezt a reszed kellene erositeni. :)

2019. aug. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!