Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 45-50 felettiek, valóban...

45-50 felettiek, valóban ennyi egy élet, vagy van még, mit várni ettől az egésztől?

Figyelt kérdés

Igen tartalmas volt az eddigi életem, számtalan helyzetet megéltem, nagyon sokat tapasztaltam. Mondhatom, az átlagnál sokkal többet éltem meg 50 éves koromra. Sok jót, sok rosszat, sok jó embert, nagyon sok rossz embert éltem meg.

Nem ilyennek képzeltem a felnőttkort, de főleg nem a 40 feletti éveket. :-(

Mókuskerék! Újra és újra ugyanaz, de egyre több problémával, egyre rosszabbodó egészségemmel. Utóbbi egyre több dologban gátol. Szeretnék változtatni, kilépni a megszokásokból, de már fogalmam nincs, miként tegyem. Amikor valami ötletem mégis támad azt vagy elhessegetem, vagy lebeszélem magam róla. Ami jó lenne nekem, az nem lenne jó a családomnak, gyerekeimnek, nejemnek. Illetve, mit akarok már az én koromban? :-(



2019. aug. 10. 16:21
 1/3 anonim ***** válasza:
De van még mit vàrni. A 60 feletti öregasszonyok állandóan kilesik a fiatalokat, kész kèmhàlózatot alkotnak. Lehet megy ez a dolog idős férfiaknál is. Amúgy 45-50 évesen még messze nem vagy öreg, 60+na az màr öreg, kezd szenilis lenni, unatkozik és mindenkit kiles. Nézd meg Gàlvölgyi jelenetét a kém néni, tipikus 60+-os öregasszonyokról szól, ők vannak kiparodizálva.
2019. nov. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szoktál olvasni? Ha nem, akkor keress egy könyvet, aztán egy másikat, harmadikat stb.

Ha pedig szoktál, akkor írj! Például a gyerekeidnek is írhatsz egy "könyvet", nekem pl már nem él az apám, és ha írt volna egy könyvet a gondolatairól, terveiről, emlékeiről szívesen elolvasnám most.

2022. febr. 23. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Megértelek, én 44 éves koromban ugyanezt éltem meg, most 63 vagyok és ismét itt tartok. Közben azért történt egy és más. Elváltam 3 gyerek után, újra nősültem, volt pár jó évem, született onnan is egy lányom és ismét jött a mókuskerék. Kisebb - nagyobb betegségek (valós és vélt), ami szinte mindenben korlátoz, ami szép és jó, úgy érzem, ennyi volt. Még elvegetálok pár évig, a nyugdíjas lét sem nagyon vonz, elfogyott az életerőm. Szar megöregedni, de azért fel a fejjel!
2022. ápr. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!