Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől ugrott meg ennyire a...

Mitől ugrott meg ennyire a pánikbetegek száma?

Figyelt kérdés
Én néhány éve még azt sem tudtam,hogy ilyen létezik,ma meg már azt hallom,hogy a baráti társaságomban,a munkatársaim és ismerőseim között is sok a pánikbeteg.
2010. júl. 12. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Médiában dolgozom nagyon régen. És én is pánikbeteg lettem, kb. 4 éve. Az első rohamomaat, amiről azt sem tudtam micsoda, azt hittem nem élem túl. Lezsibbadt mindenem, 220-ra kiugrott a vérnyomásom, nem forgott a nyelvem. a szívem majdnem kiugrott a helyéből. Egyedül voltam otthon. Annyi lelkierőm maradt, hogy a telefonba a szomszédba bekiálltottam. Segíts. Rohant át, és hívta az ügyeletet. Akkor a doktornő megállapította ez súlyos pánikroham volt. Azóta szedem a gyógyszert, és tünetmentesebb vagyok. Munkatársaim közzül 3-an is pánikbetegek. Sőt van egy könyvelő ismerősöm az is. Megkérdeztem a pszichiáteremet mi válthatja ki. A stresszes élet, az örökös megfelelni akarás, a pihenés hiánya, a rendszertelen alvás. vitaminhiány, ami az idegrendszert támogatja. B vitaminok, C vitamin és még sorolhatnám. Mert aki mindig rohan csak bekap valamit, de nincs benne megfelelő táplálék. Az idegsejteket, rostokat a megfelelő táplálkozás táplálja, és ha valahol felborul az egyensúly, van akinél a szervezet így reagál.
2010. júl. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Régebben is lehetett jócskán, de vagy nem ismerték fel a betegséget, vagy ha igen jobbnak láttak róla a betegek hallgatni, mert hamar dilinyósnak nézték. Valaki pl nem mer kimenni az utcára, erre most is sokan teljesen értetlenül tekintenek.
2010. júl. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%
Az a baj hogy a mai világban nagyon durván megnövekedett az embereket érő stressz. Rengeteg oldalról jön a "nyomás", a megfelelési kényszer már egészen gyerekkortól része az életünknek és ez később csak egyre fokozódik. Túl sok ingernek vagyunk kitéve amit az ember pszichéje nem mindig tud feldolgozni és ilyenkor jön a szervezet válasza, a védekező mechanizmus. Szerény véleményem szerint az embert nem erre az életformára "találták ki" és tulajdonképpen senki nem is érzi így jól magát, csak vannak akik mentálisan erősebbek és jobban viselik, mások kevésbé.
2010. júl. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindig is ugyanennyi volt, csak máshogy nevezték. Nem nőtt meg a számuk, csak terjed a "pánikbeteg" elnevezés.


100 évvel ezelőtt aki pánikbeteg volt, azt neuraszténiásnak nevezték. Úgy gondolták, ez az idegrendszer általános, funkcionális zavara.


Ennek megfelelően 100 évvel ezelőtt a művelt városi ember, ha kedvetlen volt, gyengének érezte magát, félelmei voltak és időnként pánikrohamot kapott, akkor azt mondta, hogy "neuraszténiás vagyok, biztos a túl sok munka, el kellene utaznom délre egy kicsit pihenni".


50 évvel ezelőttre már kivették a neuraszténiát az idegbetegségek közül (viszont bekerült részben a helyére a myasthenia gravis, a krónikus fáradtság és egy csomó más) és berakták a neurózisok közé. Kicsit fel is bontották, és három neurózis - a neuraszténiás, psychasthéniás és phobiás személyiség - örökölte a neuraszténia tulajdonságait. Még később a neuraszténiát egy az egyben megszüntették, meg a psychasthéniát is, a phobiát viszont kiterjesztették, majd felosztották, lett belőle egy csomó szorongásos zavar. Ma nem tudom, éppen hol tart ez a kategóriagyártási társasjáték, de egy biztos: egyhamar nem lesz vége (és minden újabb változtatás nagggyon todományos lesz :))))

2010. júl. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. júl. 13. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!