Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik régen szedtek antidepress...

Akik régen szedtek antidepresszánst, és meggyógyultak tőle teljesen, tudnának írni valami bíztatót?

Figyelt kérdés
Már egyszer egy évig szedtem rexetint, de az abbahagyása után teljesen eltűntek az érzelmeim, halálvágyam volt. Most egy scippa nevű antidepresszánst szedek, és jól vagyok, de nem látom a kiutat az egészből. Olyanok írjanak légyszives akik már túlvannak ezen, és pozitív irányba változott az életük.

2019. aug. 12. 15:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Én szedtem és csak addig voltam jól amíg abba nem hagytam.
2019. aug. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell abbahagyni. Különösen nem 1 év után, mert az nagyon kevés.

Én kb 3 év után letettem szépen, aztán kb további 3 év alatt szép lassan visszakúszott a szorongás, bár kevésbé erősen. Aztán úgy voltam vele, hogy mivel úgysem volt mellékhatása, szedem inkább megint, nem elégszem meg az 50%-os állapottal a 100% helyett.

2019. aug. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Hát figyelj... nekem iszonyat erős pánik rohamaim voltak, ezekre kaptam a gyógyszereket. Kb Semmi nem változott az elején kb 1 evig ugyanugy szenvedtem tőle maximum minimalisan lett jobb. Viszont nem adtam fel szedtem a gyogyszereket figyeltem a legzesemre es probaltam a rossz gondolatokat kiűzni a fejemből. Most tartok ott hogy újra szeretek élni és próbálom élvezni minden percét es pozitivan tekinteni a jövőre. Sokan nagyon szidják a gyógyszert de én tudom hogy segített még ha mellé kellett 1-2 gondolkozásmódbeli változas. Amit még vétek lenne nem leiirni hogy az elvonási tunetek (rexetin) tenyleg nagyon szarok de igazabol nem latom indokoltnak hogy letegyem mert ujra szeretek élni és ez mindennél fontosabb! Nagyon sok kitartást kívánok es hogy meggyogyulj! :)
2019. okt. 29. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem pont itt a gond, hogy nem a gyógyszerTŐL fogsz meggyógyulni. Az addig fejti ki a hatását, amíg szeded. A gyógyszer egy mankó. Segít felállni, amíg megtanulod kezelni a helyzeteket. Pl légzésgyakorlatok, tudatosan keresed a pozitív történéseket, érzéseket, könnyebben ráveszed magad, hogy megmozdulj. Mindenképp szemlélet- és akár életmódváltásra is szükség van. Mert ha eldobod a mankót, de még nem tanultál meg (újból) egyedül járni, akkor jóhogy el fogsz esni.
2019. nov. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
3-as valaszoló vagyok! Teljesen elhagytam már egy éve az antidepresszánst és sokkal de sokkal jobban vagyok mint valaha! :))) nehogy azt hidd hogy ebből nincs kiút! Mert van! :) kitartás! Mély levegő, pozitív hozzáállás és szembe nézni a felelemmel! Nekem ez vált be! :)
2021. szept. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én hat évig szedtem Mirzatent, és teljesen rendbe jöttem. A gyógyszeren kívül persze más dolgok is kellettek, pl. teljesen elhagyni az alkoholt, ami egy nagyon alattomos depresszáns szer. De ma már teljesen jól vagyok, mondhatni, boldog. És kezdj el sportolni, meditálni. Van remény!
márc. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!