Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alkoholfüggőség alakulhatott...

Alkoholfüggőség alakulhatott ki bennem?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, most fogom elkezdeni az egyetemet.

Azon kaptam magam, hogy az utóbbi időben minimum 2 sört megiszom.

Emellett edzeni járok, dolgozom és tanulok.

Egy nap mikor szabadságon voltam nem ittam semmit, és ugyan nem hiányzott, de nem tudtam aludni.. másnap munka, így hajnalban megintcsak 4 sörrel dőlhettem ágyba, így megvolt a világbéke.


Ez vajon az alkohol fizikai elvonási tünete?

Mit tegyek ezesetben?

Teljesen le kell állnom vagy szabjam meg, hogy heti 7 sör elosztva (pl. 3×2+1 (a plusz egy vagy negyedik nap vagy ha jó a hangulat plusz 1 a 2 mellé.)


Csak tippelni tudok mit kell tenni ilyenkor.

Valaki akinek volt már függősége és leküzdötte, kérem írjon hozzászólást (Elsősorban alkohol vagy egyèb keménydrogoktól való függés leküzdői írjanak!)


2019. aug. 15. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez már alkoholizmusnak számít, nem csak a pálinkázó, dühöngő emberek azok.

Úgy lehet leszokni, hogy nem iszol többet.

2019. aug. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Soha?
2019. aug. 15. 18:41
 3/4 anonim ***** válasza:
39%

Remélem tanulsz majd valamit az egyetemen.

Mert az életről semmit nem tudsz.


Tudod ki az alkolista, vagy függő. Pl én az voltam.

Amatőr ivó. Mikor azt hittem hogy egy héten 50 sört és fél liter tömény az sok. De abból lett napi 8-12 sör.

Aztán a kannás bor. Volt hogy egy nap megittam 4 litert. Az 400ml alkohol. A májad napi kb 40 ml alkoholt tud lebontani. Az 2 normál 4%-os sör. Akkor miről beszélünk.

Az elvonási tűnet tudod mi? Amikor a pulzusod 180, hánysz, nem érzed a kezed, lábad, ájulás szélén állsz, és a halálfélelem miatt elbucsuzol az anyádtól...

Szóval egy kivsit gondold át a dolgaidat, mert radfér, ha olyan tévképzeteid vannak hogy huszonévesen meginni 2-3 sört az függőség..... Ha soknak érzed, hagyd abba. Én 8 éve nem ittam. Ha gondod van beszélj a szüleiddel vagy pszihologussal.

2019. aug. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

3-as látom ugyanolyan hülye maradtál 8 év absztinencia után is. Nem létezik standard az alkoholizmusra, nem kell 13 sört meginni feltétlenül hogy annak tituláljanak.


A leírtak alapján ez csak alvászavar, ha beosztod napi 1re vagy 2-re az még korrekt mennyiség. De ha elkezded és nem tudod csökkenteni vagy megfékezni a vágyat, akkor éles szemmel kell figyelni mert ebből lehet egy súlyosabb forma is.

2020. jún. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!