Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » TB pszichológushoz (esetleg...

TB pszichológushoz (esetleg pszichiáterhez) fordulhatok régóta fennálló panaszokkal?

Figyelt kérdés

Úgy értem, az tűnik számomra logikusnak, ha az amúgy is leterhelt egészségügy TB alapon olyanokkal tud foglalkozni, akik pl.gyász/haláleset miatt hirtelen lettek rosszul, és belátható idő alatt segíteni lehet rajtuk.


Nekem viszont hosszú ideje fennálló problémáim vannak (szorongás, önkárosítás, traumák újraélése triggerrel vagy anélkül, kötődési problémák, rossz megküzdési mechanizmusok), és sokról tudom, hogy gyerekkori traumák miatt vannak. Talán ezeken pszichoterápia segítene, de csak a TB-s jöhet szóba, ehhez hosszabb terápiát tudok elképzelni (álmaimban, persze...). Van esély arra, hogy tudnak segíteni nekem a TB-s keretek között?



2019. aug. 18. 11:29
 1/3 anonim ***** válasza:
61%
Igen, indokolt, hogy igénybe vedd a TB-s szakembereket.
2019. aug. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A háziorvosodtól kérdezd meg, vagy közvetlenül tőlük, hogy a helyi pszichiátriai gondozóban vagy kórházban van-e pszichológus. Ha van, akkor nincs ilyen kitétel, hogy csak azonnali krízishelyzetben gyorssegélyt nyújtanak. Vagy próbálj meg pluszba dolgozni, hogy megkeresd azt a havi 40-50 ezer forintot, amit a pszichológusra költenél.
2019. aug. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Előteremteni nem tudok 40-50 ezer forintot erre még az egyetem mellett, szóval marad a TB-s út. Valószínűleg a Nyírőben fogok először próbálkozni, van esetleg onnan valakinek tapasztalata?
2019. aug. 21. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!