Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tehetném rendbe magamat?

Hogyan tehetném rendbe magamat?

Figyelt kérdés
Teljesen összeomlott az életem, úgy érzem, nincs értelme a létezésemnek, nem tudok mondani egyetlen jó dolgot sem az életemben. Sírógörcseim vannak, nem tudok bízni senkiben, és bár nagyon magányos vagyok, elzárom magamat mindenkitől, akitől tudom, mert félek, hogy még több kést szúrnak belém. Öngyilkos gondolataim vannak, bár tudom, hogy képtelen lennék megtenni, mégis sokszor elgondolkodom azon, hogy mennyivel egyszerűbb enne.
2019. aug. 19. 13:13
 1/4 anonim ***** válasza:

HA nem közhelyeket, hanem választ vársz, akkor írd ide részletesen a körülményeket. Több szem többet lát, mi észre tudjuk venni a lehetőségeidet, amit te az esőfelhők mögül nem is látsz, illetve rá tudunk világítani, hogy amit te óriási bajnak érzékelsz, az mindennapos túlléphető eset, de amíg nem tudjuk, miről van szó, addig ez nem megy.

Hány éves vagy, fiú-e vagy lány, kivel élsz, mit végeztél, dolgozol-e, milyen az anyagi biztonságod?

2019. aug. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nem éppen mindennapos eset. 21 éves egyetemista lány vagyok, 18 évesen a szüleim kiraktak otthonról, összeköltöztem a párommal, aki tavasszal szakított velem. Egyetemi gyakorlatot csinálok, és nem fizet túl sokat, egyedül kellene eltartanom magamat, de így nem tudok, nem kellek a családomnak, nincsenek barátaim, utálom a munkám (nincs is köze ahhoz, amit tanulok). Már csak egy félév van az egyetemből, így nem akarom otthagyni, viszont még egy szobát sem tudok kivenni valahol a gyakornoki pénzemből, annyi szerencsém van, hogy az exem megengedte, hogy a kanapén aludjak, de közben hallgathatom, hogy mit csinál az új barátnőjével... Tudom, hogy ha meglesz a gyakorlat, akkor vállalhatok normális munkát az egyetem mellett, és ha leállamvizsgáztam, akkor normálisat is, és akkor ha félreteszek, ki tudom fizetni kauciót, és kivehet egy garzont vagy ilyesmi, de nem hiszem, hogy addig kibírom.
2019. aug. 19. 14:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Kollégiumba nem tudsz bekerülni szociális alapon?

Pont ilyenkor kéne pszichológushoz fordulni, egyetemeken szokott lenni ingyenes. Anyagi problémát nem oldja meg, de abban segít, hogy jobban bírd. A fél év nem olyan hosszú idő, a finish-ben vagy, itt már ne add fel. :)

2019. aug. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A nyitó kérdéshez képest meglepően tárgyszerűen és racionálisan leírtad, hogy mi van. Természetesen túl fogod élni, ennél súlyosabb helyzeteket is túléltek már. Örülj, hogy van fedél a fejed fölött, a legkevésbé se érdekes, hogy mit csinál most az exed, most ő nem a te volt barátod, hanem a szállásadód, és teljesen közömbös az ő magánélete. Az, hogy nincsenek barátaid, az most mellékes, majd lesznek, hogy a családod kidobott, az még jó is, nem kár értük. A gyakorlaton hamarosan túlleszel, új munkát keresel, ami fizet (nem árt, ha tetszik is, de most nem az az első, hanem hogy fizessen), utána albérlet, és voilá. És kezdhetsz élni. Becsüld meg a kanapédat (máris egy jó dolog), vigyázz a szádra, hogy ott is maradhass, és fél év múlva diplomával együtt (a karnyújtásnyira közelgő diploma szintén egy jó dolog)megoldódik az életed, aztán utána jöhetnek a barátok. A harmadik jó dolog meg te magad vagy, aki eddig eljutottál az egyetemen, és hamarosan még tovább jutsz.
2019. aug. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!