Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem nincs értelme az...

Úgy érzem nincs értelme az életemnek, teljesen kilátástalan vagyok már most fiatalon. Érzett már valaki hasonló képpen?

Figyelt kérdés

24 évesen teljesen magam alatt vagyok, egyáltalán nem tudom mit kezdjek az életemmel, párt se tudok úgy rendesesn találni magamnak miután kiléptem egy hosszabb kapcoslatból, csak futo kalandjaim voltak, akitvel lehetett volna több is azt eldobtam magamtól majd később jöttem rá mit tettem.

Lehet hogy depressziós is vagyok vagy szorongok nem is tudom, nem tudom kivel kibeszélni mert attól félek ki mit fog gondolni róllam, meg ha csak valami hasonló dologra gondolok egyszerüen a sírás kerülget és nem tudom miért, mindig vissza tartom... de mikor teljesen egyedül vagyok akkor néha kitör és csak még szarabb...

sokszor gondolkodtam azon mindegy lenne ha véget vetnék a kilátástalan életemnek.

Úgy érzem már 24 évesen elbasztam mindent, túl késő

újra kezdeni mert már bele fogok öregedni.

Minden munka helyemen is igazából semmibe néztek, sose kaptam sehonnan bíztató vagy támogató szavakat.

Néha vannak jó pillanatok az életemben de sajnos túl hamar véget érnek.

Gondolkodtam ha vissza költözöm MO-ba akkor fel kellene keresni egy pszichologust de úgy érzem ő se tudna mit kezdeni velem, nem történnének a dolgok úgy mint a filmekben.

Amúgy sem vagyok egy maga biztos fajta de egyedül már már maga tehetetlen vagyok, annyi mindent szorítottam már magamba hogy lehet az kezdett el feelmészteni engem.

Nem is tudom e téren rendesen kifejezni magam szavakban...

Ide is csak azért merek írni mert itt nem tudják ki vagyok.


Ezért érdekelne hogy volt e már valaki ennyire tehetetlen, és lábalt ki belőlle.



2019. aug. 19. 21:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Nyugi 40 évesen is minden nap ez jár a fejemben és 5 éves koromban kezdődött.


De tegnap felraktam havernál egy tető szerkezetet és jobb munkát végeztem, mint az ukrán vendég munkás, akinek papírja van erről, én meg életemben 3x fogtam kalapácsot. Szóval ez csak megerősíti, hogy nincs értelme az életnek. De ettől még finom volt a zsíros kenyér hagymával, amit munka után kaptam fizetség képpen. És ma is gondolkodtam újabb Euler probléma megoldásán.

Ha keresed az élet értelmét, akár olvashatsz is róla: [link]

2019. aug. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Elolvastam, amit írtál. Hasonló korú srác vagyok hasonló problémákkal küzdök. Bár én sem lábaltam ki ebből, de együttérzek és megpróbálok segíteni:


1. Legyen célod! Nem kell nagy dolognak lennie, csak valami legyen, amiért minden nap teszel és ha az életed minden más területén csak a rosszat kapod, legalább egy dolog legyen, amiért megérte felkelni aznap és ami által több vagy, mikor lefekszel!

Engem az ilyenek tudnak valamennyire motiválni és időnként elégedetté tenni. Kigyógyítani sajnos nem, mindig visszatér a szorongás és nem tudom, elmúlik e valaha.


2. Legyél független másoktól! Mindenkitől, aki próbál lehúzni! Tudom, ez nehéz, mert automatikusan figyelnéd az emberek válaszreakcióit, mégis hagyd figyelmen kívül, amennyire csak tudod! Áldozz arra, ami neked fontos és hanyagold, ami nem! Ne érdekeljen, hogy ez másokat zavar!

Ebben a pontban jobb is, hogy nincs barátnőd, aki érzelmileg zsarolni, manipulálni tudna. Hidd el, valami könnyebb egyedül!


3. Ne add fel az életed, küzdj meg a sötét időszakokkal, hogy megélhesd a szépeket, akkor is, ha azokból van kevesebb! Én el akartam dobni, de gyenge voltam hozzá és utólag örülök, mert ha akkor megteszem, sok szép élményről lemaradtam volna. És persze sok rosszról, de ezt bevállaltam abban a reményben, hogy egyszer javul ezek aránya.


4. Tanulj, képezd magad, fejlődj! A célodon felül is! A lehető legrosszabb, ha kikapcsolódás tekintetében a médiára akarsz támaszkodni. Olvass! Akár könyvet, akár gépen, de olvass valamiről, ami érdekel! Adj esélyt olyan dolgoknak is, amikre korábban nem gondoltál, vagy akár ki is zártad őket mondván, hogy te ahhoz nem vagy elég jó!


5. Az alkohol és a gyógyszerek átmenetileg feldobhatnak, de ezek használatát csak akkor javaslom, ha már nagyon nem bírod elviselni máshogy. Egy nyugtató megmenthet az öngyilkosságtól, de erre bízni az életed nagy hiba volna.


6. Az egyetlen dolog, amihez már késő, hogy másképp alakítsd a múltad. A jövőd teljesen nyitva áll, ne határozzák meg a rossz emlékeid! Ha úgy érzed, nincs már vesztenivalód, fordítsd ezt előnyödre! Kockáztass! Költözz máshova, válts munkahelyet, tedd meg, amit egyébként nem mernél! Ha már nem vetettél véget az életednek, vigyél bele izgalmat, kiszámíthatatlanságot. Állítsd a feje tetejére a szokványos rutinod! Sok embernek - köztük nekem is - pont az a legnagyobb problémája, hogy bele van szűkülve abba és nem lát kiutat, pedig csak fel kellene fedezni a lehetőségeket! Azok kihasználása egy időre teljesen elfeledteti a "normál" életed és annak problémáit. Ha nem is költözöl, az utazás, környezetváltozás nagyon nagyon hasznos!


7. Az egyik legnehezebb, de nagyon fontos dolog: apránként engedd el a saját magadra irányuló negatív érzéseket: a szégyent, bűntudatot, félelmet, gyűlöletet. Legyen mind a múltad része, azt pedig fogadd el! Csak a sikereidre koncentrálj! A haladásra, a céljaidra, az önfejlesztésre! Ha magad megítéléséről van szó, mindig vedd észre, mikben lettél jobb! Szorgalom, kitartás, találékonyság és lesznek eredmények, amikre büszke lehetsz! Ha nagyon lenézed magad, gondold át alaposan, mik váltják ezt ki és hogy lehetne változtatni rajtuk!


8. Becsüld meg azokat, akik szeretnek! Nem írtál erről, de remélem, van ilyen körülötted. Hidd el, az igazi és feltétlen szeretet kiváltság az életben! Ne felejtsd el, amiket érted tesznek és viszonozd nekik! Nekem sokat jelent a családom támogatása, biztatása.


Tudom, a leírtad nagy része klisé, sablonszöveg, de hidd el, hogy igaz! Ha lenne valami zseniálisan újszerű megoldás, amire még senki sem gondolt, nem lennének depressziósok. Én magam jórészt ezekbe kapaszkodom. Pszichológusról nincs tapasztalatom, de a jövő hónaptól belevágok, mert szükségét érzem. Sokan írták, hogy segít.


Remélem, tudtam segíteni. Sok sikert és kitartást neked!

2019. aug. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!