Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges hogy pánikrohamom...

Lehetséges hogy pánikrohamom volt?

Figyelt kérdés

Voltak már hasonló elményeim, de ennél mindig enyhébbek.

Ma munka közben jött rám. Először csak ideges voltam, idegennek éreztem a gondolataim, minden homályos volt.

Majd rosszabb lett.

A fejem káosz volt, úgy éreztem megőrülök. Folyt rólam a víz, nem kaptam levegőt, hányingerem volt és iszonyatosan szédültem. Bezártam magam a fürdőszobába, és lefeküdtem a földre, összegubóztam, elszámoltam 100ig. Magamban közben azt ismételgettem, hogy bezártam az ajtót, biztonságban vagyok stb..

Utána úgy éreztem lassan visszakapom az elmém, de fizikailag még mindig rosszul voltam. Szúrt a mellkasom, és még mindig hányingerem volt.

Olyan 3 óra alatt múlt el, nagyon lassan, fokozatosan.

Nem vagyok biztos benne, hogy mi ez, mert nem ismerem a pánikroham pontos fogalmát. De leginkább erre gyanakszom. Szerintetek?



2019. aug. 20. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:
lehetséges
2019. aug. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet. Meg az is, hogy nem. Nem vagyunk szakértők mi se. De azért szerintem ez elég durván hangzik, úgyhogy meséld el valami orvosnak.
2019. aug. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, ez lehetett az.
2019. aug. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, de nincs kizárva sem. A tünetek egy része stimmel, de van pár olyan, ami nem illik a képbe. Fordulj pszichológushoz, pszichiáterhez.
2019. aug. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Most hogy utánaolvastam, elég biztos vagyok benne, hogy az volt.

"A tünetek:

intenzív, elviselhetetlennek megélt, rossz közérzet; (megvolt)


menekülési késztetés; (megvolt)


kontrollvesztéstől, megőrüléstől, haláltól való félelem;(megvolt)


légszomj (a beteg érezheti úgy, hogy mindjárt megfullad); (megvolt)


a beteg úgy érzi, minden kicsúszik a kezéből;


szapora szívverés;

kipirulás;


izzadás; (megvolt)

reszketés, hidegrázás;

szédülés; (megvolt)

émelygés; (megvolt)

hőhullámok;

görcsös hasi és/vagy mellkasi fájdalom; (megvolt)

fejfájás;

gyengeség; (megvolt)

gombócérzés a torokban, nyelési nehezítettség

Azért gondoltam megkérdezem itt is, hisz nem tudom mit tegyek ilyenkor. El kéne mondanom bárkinek is?

2019. aug. 20. 20:51
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, orvosnak. Képzeld el, mi történne, ha olyan helyzetben jönne rád megint, amikor pl. autót vezetsz, vagy hasonló...
2019. aug. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2019. aug. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!