Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Minden introveltált személyisé...

Minden introveltált személyiség típus szorong?

Figyelt kérdés

Introveltalt vagyok és nagyon szorongó.

Van egy kis szociális fobiám ez végett.



2019. aug. 21. 17:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Én is introvertált vagyok és szorongó. Nem tudom a kettö automatikusan együtt jár-e. Ezen még nem gondolkoztam.
2019. aug. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
60%
Én introvertáltnak tartom magam, és hipochonder vagyok, szóval igen, szorongok.
2019. aug. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Általában a szorongás alakít ki olyan viselkedést és igényeket, amik az introvertáltakra jellemzőek. Hogy a kérdésre válaszoljak: nem, nem mindegyik, ismerek pozitív ellenpéldát.
2019. aug. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Az extrovertáltak is szoronganának, ha az introvertáltak kényszerítenék őket a saját életformájukra, nem pedig fordítva, ahogy a világban van.
2019. aug. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem igen,mivel az introvertáltságot betegségként kezelik.


Kicsit olyan,mint amikor a múlt században a homoszexuálisokat gyógyítani próbálták.

2019. aug. 23. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Introveltáltság egy személyiség típus nem pedig betegség
2019. aug. 23. 01:38
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

5-ös

Ezt a hülyeséget magadtól találtad ki? Az emberiség 30%-a jelenleg is táppénzen van vele, vagy mi?

2019. aug. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

Elég vékony a határ introvertáltság és szociális fóbia között.


Hogy mi számít betegségnek,azt majd az éppen aktuális kor dönti el.

Ma mindenkit ebbe a rohanó,kapkodó világba akarnak beleintegrálni,a modernkori rabszolgatartásba,így aki introvertált,vagy szociális fóbiás az nem illik a képbe,tehát "beteg".


Szedjen,gyógyszereket,járjon társaságba,holott a háta közepére sem kívánja,hogy extrovertált legyen.

2019. aug. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%

"Ezt a hülyeséget magadtól találtad ki? Az emberiség 30%-a jelenleg is táppénzen van vele, vagy mi?"


Nem,viszont elég magas hányaduk alkoholista vagy szenved attól,hogy extrovertált életmódba kényszeríti őket az élet.

2019. aug. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem teljesen értitek, mi az introvertált és az extrovertált közötti különbség. Annyi, hogy az introvertált egyedül töltődik fel, az extrovertált társaságban.

Ettől függetlenül egy introvertáltnak nem feltétlenül kell antiszociálisnak lenni. Vannak olyan introvertáltak, akik szociális típusok, szeretik az embereket, igaz, nem ott töltődnek fel.

Szóval igen, az introvertált és a szociális fóbiás között egyáltalán nincs egyenlőségjel. Az introvertált nem feltétlenül társasággyűlölő.


A szorongás sem ettől függ, millió egy oka lehet. Ugyanúgy szoronghat egy extrovertált meg egy introvertált is, ahogy kiegyensúlyozott is lehet, alapvetően ennek semmi köze hozzá.

2019. szept. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!